"15 Temmuz bağımsızlığımızın destanıdır"

"15 Temmuz bağımsızlığımızın destanıdır"

Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 4.yıldönümünde yaptığı açıklamada Türkiye’yi işgal etmek isteyen emperyalist güçlerin devşirdikleri hain kuklalar eliyle milletin bağımsızlığına darbe vurmaya, ülke birliğimizi tarumar etmeye, tarihsel misyonumuza son vermeye çalıştıklarını bu kalkışmanın milletin güçlü iradesi sayesinde bozguna uğratıldığını hatırlattı.

15 Temmuz 2020 - 21:29 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 21:43

Hain kalkışmanın üzerinden 4 yıl geçti

Başkan Miran, “Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) devletin kılcal damarlarına sinsice sızarak milletin malı olan silahları millete doğrultmasının, meşru yönetimi saf dışı bırakarak ülkemizi efendilerine peşkeş çekme arzusunun, mazlumların son umudu, son kalesi Türkiye’nin varlığına kastetmesinin üzerinden dört yıl geçti. 15 Temmuz 2016, ülkemizi işgal etmek isteyen emperyalist güçlerin içimizden devşirdikleri hain kuklalar eliyle bağımsızlığımıza darbe vurmak, birliğimizi tarumar etmek, tarihsel misyonumuza son vermek için yaptığı kalkışmanın milletin güçlü iradesi sayesinde bozguna uğratıldığı gün olarak tarihe geçmiştir” dedi.

251 vatanperver insanımız şehit düştü

Demokrasiye kasteden bu hainlerin 35 uçakla millete ve kurumlarına bomba yağdırdığını, 37 helikopterle masum insanlara yaylım ateşi açtığını, 74’ü tank olmak üzere 246 zırhlı aracı vatandaşın üzerine sürerek, 3 gemiyi muhtemel olaylar için hazır bekletttiğini, 3 bin 992 otomatik tüfek kullanarak stratejik kurumlara saldırdığını, direnen halkı kurşun yağmuruna tuttuğunu hatırlatan Miran, bu hain girişim sonucunda 251 vatanperver insanımızın şehit düştüğünü, 2 bini aşkın vatandaşımızın da gazi olduğunu söyledi. Memur Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların bütün teşkilatlarının minarelerden okunan selalarla birlikte milletin varoluş kararlılığının coşkusu ve direnciyle tankların önüne yattıklarını, namlulara göğüs dayadıklarını belirten Miran, “Hainlerin silahlarına karşı masumların cesaretiyle bütün hesapları bozduk. Yüzyıllardır bu topraklarda niçin var olduğumuzu dosta ve düşmana o gece bir kez daha gösterdik” dedi.

‘15 Temmuz Bağımsızlık destanıdır’

‘15 Temmuz’da verilen mücadele bağımsızlığımızın destanıdır” diyen Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı  Eyüp Bülent Miran sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz’da, Çanakkale’de koyun koyuna yatan şehitlerimizin miras bıraktığı birlik ve beraberlik milletimizi tek bir gövdeye dönüştürmüş, istikbalin istiklalden geçtiği kayıtlara bir kez daha düşmüştür.Eğitim-Bir-Sen olarak, tarihin hangi kesitinde, dünyanın neresinde olursa olsun, tüm darbeleri ve darbecileri lanetliyoruz. Bütün vesayet düzenlerini, milletin iradesine ipotek koyan anlayışları ve arayışları tartışmasız reddediyoruz. Milletimizin güçlü iradesiyle atlattığımız bu büyük badirelerden sonra yeni ufukları görmenin, yeni umutları menzil edinmenin vaktidir, diyoruz

“Çocuklarımızın ve gençlerimizin benliğinin bu tarihî bilinçle donanmasının, kimliğinin 15 Temmuz cesaretiyle neşvünema bulmasının geleceğimiz için en büyük tahkimat olduğuna inanıyor, tarihinden beslenmeyen bir neslin atide kaybolacağını düşünüyoruz. Eğitimin en önemli misyonlarından birinin de bu şuuru içselleştirecek işlere imza atmak, bireysel başarının yanı sıra toplumsal varoluşa da katkıda bulunacak; rekabet boyutuyla evrensel, ürettikleri boyutuyla yerel insan yetiştirmenin bu tehlikelere karşı en büyük barikat olduğuna inanıyoruz. Hesapları kirli, elleri kanlı darbeci hainleri bir kez daha lanetliyor, şehitlerimizi minnetle yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaş ve çevresini Mavi Kaş Turizm ile keşfedin!
Kaş ve çevresini Mavi Kaş Turizm ile keşfedin!
Tolgahan Demir: “halk esnafına sahip çıkmazsa kapanan salonların sayısı çok fazla olacak”!
Tolgahan Demir: “halk esnafına sahip çıkmazsa kapanan...