’3 Aralık kutlama günü değil’

'3 Aralık kutlama günü değil'

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün kutlama olarak değil, engelli vatandaşların sorunlarının, taleplerinin, ihtiyaçlarının dinlenip çözüm sağlama olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

02 Aralık 2019 - 16:56

Böcek, mesajında şu ifadelere yer verdi: “ Hepimizin potansiyel birer engelli olduğunu unutmadan, engelli bireylerimize daha engelsiz bir yaşam sunmak ortak görevimizdir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü bu anlamda bir bilinç oluşturmak için önemli bir gündür. Bugüne kadar engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye, ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ettim. “Planlı, kurallı ve kimlikli kent” oluşturmak hedefiyle sürdürdüğümüz çalışmalarımızda Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin eksiklerini tespit ederek, bunlara yönelik çalışmalar yapmak önceliklerimiz arasında yer alıyor.

Engelli asansörü, engelli plajı, Engelli Rehabilitasyon Merkezi, engelli danışma büroları, engelli hizmet aracı, mola evleri rampalar, şarj istasyonları aslında basitmiş gibi görünen ama sizler için büyük öneme sahip ihtiyaçlar. Tüm bunların bilinciyle Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçireceğimiz projelerde engelli hemşerilerimizin yaşamlarını daha da kolaylaştıracak adımlar atacağız. Engel tanımayan kardeşlerimizin en önemli sorununun istihdam olduğunu biliyoruz. Engelli Rehabilitasyon Merkezimizde bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve onları üreten bireyler halinegetirmek için gerekli çalışmaları yapacağız. Kendilerine yeten bireyler haline getirerekdaha engelsiz bir yaşam sürmelerine yardımcı olacağız. Bu konudaki en büyükeksiğin toplumu bilinçlendirme çalışmaları olduğunu farkındayız. Çalışmalarımızı buyönde yoğunlaştırarak kafalardaki engelleri kaldıracağız. Tüm bunları yaparken engel tanımayan kardeşlerimiz kadar değerli ailelerini de unutmayacağız. Çocuklarının geleceği için duydukları endişeleri gidermek, Antalya’mızda engelsiz yaşamı her alana taşımak adına elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Birlikte hayata geçireceğimiz projelerle çok daha güzel bir yaşamı engelli kardeşlerimize sunacağımızdan eminim. Daha aşmamız gereken pek çok engel olduğunu biliyoruz. Biz birlikte yaparız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Kafesler Yenilendi
Kafesler Yenilendi