Abdurrahman Başkan: "Antalya’da en çok vekili MHP...

Abdurrahman Başkan: "Antalya'da en çok vekili MHP çıkaracak"

Hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçimlerinin aynı anda olacağını 24 Haziran seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Seçime kadar her günü ve her saati değerlendiren vekil adaylarının başında MHP’nin birinci sıra adayı Abdurrahman Başkan geliyor. Geçmiş dönemlerde hem CHP'nin hem AK Parti'nin milletvekili seçimlerinde birinci parti olduğunu hatırlatan Abdurrahman Başkan artık sıranın MHP'de olduğunu söyledi.

13 Haziran 2018 - 10:17

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 1. sıra Antalya Milletvekili Adayı olarak tüm dikkatleri üzerine çeken Abdurrahman Başkan, Antalya’da seçim çalışmalarını dur durak demeden sürdüren isimlerin başında geliyor. Abdurrahman Başkan’a MHP’nin Antalya’da bu seçimde alacağı sonuçları, Cumhur ittifakını, seçim çalışmalarını ve seçildikten sonra yapacaklarını siz değerli okurlarımız için sorduk;

MHP ilk sıradan aday olanca bir anda dikkatleri üzerinize çektiniz. Bize öncelikle kendinizden bahsedermisiniz?

1975 – 1980 yılları arasında Zile Ülkü Ocakları ile siyasete başladım. 2003-2006 yılları arasında İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, 2007 yılında Tokat Milletvekili adayı oldum. 2009 yılında MYK üyeliğine getirildim. 2011-2014 yılları arasında İstanbul İl Başkanı olarak görev aldım. 2014 yılında Genel Başkan Başdanışmanlığına getirildim. 2015 yılında tekrar MYK üyesi oldum ve 25. Dönemde Tokat Milletvekili oldum. 2018’de ise yeniden MYK üyeliği görevine seçildim ve Antalya Milletvekili adayı olarak şuan da 19 yıldır Sanayici kimliğim ile bulunduğum Antalya’da gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Ben bu topraklara sevdalı bir Türk vatandaşıyım. Bu vatanı karşılıksız sevdim. Aklımda fikrimde olan tek şey hepimizi yaşatmış ve yaşatmaya devam eden vatanımdır. Atalarımızın bize emanet ettiği bu topraklar için çalışacağım ve Aziz Şehitlerimizin hatırasını sonuna kadar yaşatacağım.

Seçim çalışmalarınız nasıl gidiyor? Esnafa yönelik projeleriniz neler?

Yoğun bir şekilde ekibimizle çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi 16 milletvekili adayımız var. Hepsi bu davaya gönül vermiş, bu topraklara sevdalı insanlar. Çalışmalarımız kapsamında tüm ilçelerimizi kapı kapı geziyor ve vatandaşlarımızla birlikte oluyoruz. Antalya’mız için neler yapabileceğimizi, projelerimizi anlatıyoruz. Antalya’nın teveccühü gücümüze güç kattı. Anladık ki Türkiye’mizin incisi Antalya’mızın hamurunda Milliyetçilik var. Esnaflarımıza yönelik projelerimizin temelinde “ekonomik iyileştirmeler” yer alıyor.Özellikle turistlerin otellerin dışına çıkarak esnafımıza para kazandıracağı projelerin yanında, devlet desteklerinin turistik alanlara insiyatif göstereceği projelere, “çarşı” kültürünün tekrar oluşturulmasından, Antalya’nın Avrupa’daki şehirlere taş çıkartan güzelliğinin reklamının Dünya’ya yapılmasına kadar birçok projemiz var.

MHP; Cumhur İttifakı’nın içinde neden yer aldı? Gerekçeleri neydi? Bu ittifakta MHP'nin rolü ne olacak, seçim sonrası MHP ittifakın neresinde varlığını korumaya devam edecek?

Türkiye üzerinde başta ekonomik olmak üzere çok büyük oyunlar oynanmaktadır. An itibari ile Türkiye düşmanları ile bir harp içindeyiz. Biz “söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” dedik ve sevdamız olan Aziz Vatanımıza sahip çıktık. Ebediyen de ülkemizin bekası için gereken ne ise onu yapacağız. Bir kez daha hatırlatmakta fayda olacaktır ki, MHP, Türkiye Cumhuriyetininteminatıdır.Milliyetçi Hareket Partimizin 24 Haziran’dan sonra nerede olacağı belli değil midir? Kurulduğu tarihten itibaren olduğu gibi, Türkiye için çalışmaya, aziz milletimizin refahını arttırmaya yönelik ne gerekiyorsa yapmaya devam edecektir. MHP hiçbir zaman makam mevki peşinde olmamıştır. Bizim tek derdimiz ülkemiz için çalışmaktır. Türkiye’nin bekası için Ülkücü Şehitlerimiz kanlarıyla, canları ile mücadele etmiştir. Bize bırakılan bu sancağı şerefimizle taşıyacak ve koruyacağız.

Antalya'dan kaç vekil çıkarmayı planlıyorsunuz?MHP’ninAntalya mitingi olacak mı? Tarih belli mi?

Tabi ki 16 milletvekili adayımızı da Antalya’dan TBMM’ne girmesini istiyorum. Bizim 1. Sıradan 16. sıraya kadar her adayımız canla başla çalışmaktadır. Buna son 10 günlük sürede tüm Antalya şahit olmuş, olmaya da devam edecektir. Daha önce de söylediğim gibi, biz bu topraklara sevdalıyız. Tek derdimiz Antalya’mıza hizmet etmektir. Şuanda tarihi belli değil. Fakat bir miting düzenlendiğinde halkımızın teveccühünün çok fazla olacağından şüphem yok. Miting düzenlendiğinde de göreceksiniz ki Antalya’mızdan en çok milletvekilini MHP çıkaracaktır.

Sahalarda vatandaşların nabzını tutuyorsunuz. Antalya'nın şu an için gördüğünüz en büyük sıkıntısı ne? Halkın beklentileri neler? Vekil olunca Antalya’ya dair neler yapmayı vaat ediyorsunuz?

 

Ekonominin mevcut durumunun iyileştirilmesi, turizmin geliştirilmesi, tarım alanlarında ve teşviklerin arttırılması gibi beklentiler mevcut.En büyük sorunlardan biri “tarım”. Çiftçimizin sorunlarını gidermek birinci önceliğimiz olacak. Turizm konusunda, özellikle Antalya’mızı Dünya’da bir marka haline getirmek için çalışacağız. Antalya’mız için turistik alanların iyileştirilmesi ve kalitenin artması yönünde düzenlemeler yapacağız. Turistik ve tarihi mekanların Dünya’ya tanıtılması için projelerimizi devreye sokacağız.  Sanayi alanında üretimin artmasını ve üretilen mamullerin ihracatının yapılmasını, Antalya’nın sanayi bölgelerinde iş yapılabilirliğin artması için çalışacağız.

Esnafımızın özellikle turistlerden para kazanmasını sağlayacağız. Turistlerin otele kapatılması mantığını yok edeceğiz.  Biz Antalya için çalışacağız. Vatandaşlarımız ile iç içe olacağız. Dertlerini dinleyeceğiz. Üzüntülerine, sevinçlerine ortak olacağız. Ne makam için ne mevki için geleceğiz. Bizim tek gayemiz Antalya’mızı Dünya markası haline getirmek. İnşallah vatandaşlarımız bizi TBMM’ne başımız dik şekilde gönderecek ve 24 Haziran sonrasında projelerimizi bir bir gerçekleştireceğiz.

Daha önce söylediğim gibi, eğer Milletvekili olduktan sonra Antalya’da taş üstüne taş koymazsam beni Antalya’ya almayın.Şunun farkındayım ki vatandaşlarımız ile seçim çalışmalarında birlikte olmak 1 değerli ise seçimden sonra 1000 değerli oluyor. Antalya Milletvekili olduğumda vatandaşlarımız ile iç içe olacağım ve mümkün olduğunca fazla zaman geçireceğim. Milletvekili olduktan sonra kendi bölgesine bile gitmeyenlerden olmayacağımın garantisini veriyorum.

 

“MHP TÜRKİYE’NİN TEMİNATIDIR”

24 Haziran seçimleri çok farklı bir seçim olacak. Bizim tek isteğimiz Antalya’mız için oylarınızı Türkiye’nin teminatı olan MHP’ne vermenizdir. Tek derdimizin Antalya’mız olduğunu, Antalya’mıza sevdalı 16 kardeşinizin her zaman yanınızda olacağını unutmamanız. İnşallah 24 Haziran seçimlerinden sonra MHP, Antalya’dan en çok milletvekili çıkaran parti olacak ve vatandaşlarımız Antalya’mıza nasıl hizmet ettiğimizi görecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yöreler Renkler Festivali Başladı
Yöreler Renkler Festivali Başladı
Atık yağlar evlerden toplanıyor
Atık yağlar evlerden toplanıyor