ADALET KAMPÜSÜ ARTIK DAHA GÜVENLİ

ADALET KAMPÜSÜ ARTIK DAHA GÜVENLİ

Vali Münir Karaloğlu Antalya Adliye Polis Merkezi Amirliği’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Vali Karaloğlu Adalet Sarayında incelemelerde bulundu.

12 Şubat 2018 - 19:34

 

 

Antalya Adliyesi içerisinde şube müdürlüklerinden adliyeye sevk edilen dava dosyalarını takip edecek ve adliye içerisinde davalıların aralarında çıkacak her türlü olumsuzluğu önlemek amaçlı polis merkezi açıldı. Merkezin açılışına Vali Münir Karaloğlu, Başsavcı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Önder Göksel ve emniyet müdürleri ile adliye personeli de katıldı.

HUZUR VE GÜVENLİK ÇOK ÖNEMLİ

Adliye’nin Antalya’nın en yoğun noktalarından bir tanesi haline geldiğini belirten Vali Karaloğlu Adliye bölgesinin günlük 10 bine yakın insanın girip çıktığı, binlerce personelin bulunduğu bir adalet kampüsüne dönüştüğünü vurguladı.

Adliyelerin sadece normal vatandaşların değil suçlunun, tutuklunun, hükümlünün, karşılıklı davası olan insanların beraberce girip çıktığı mekânlar olduğunu söyleyen Vali Karaloğlu, hem binaların hem çalışanların hem de vatandaşların güvenliğinin önemli olduğuna dikkat çekti.

Bu güne kadar diğer emniyet birimlerine bağlı olarak Adliye’de görev yapan emniyet mensuplarının artık Adliye Polis Merkezine bağlı olarak hizmet vereceklerini belirten Vali Karaloğlu, hizmetin daha yakın ve daha sıkı olacağını vurguladı. Hiçbir sorunun çıkmamasını temenni etiğini dile getiren Vali Karaloğlubaşta İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya olmak üzere Polis Merkezinin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

AVM GİBİ ADLİYE

Adliye girişinin bir tarafında Mağaza bir tarafında Banka Şubesi olması nedeniyle sanki bir kamu kurumuna değil de bir AVM girişine benzediğini belirten Vali Karaloğlu Adliye’nin çok güzel bir yer haline geldiğini ifade ederek emeğinden ötürü Başsavcı Ramazan Solmaz’a da teşekkür etti.

Hizmet sunulan mekânların kalitesi ile vatandaşa gösterilen değerin doğru orantılı olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu: “Biz vatandaşa ne kadar değer veriyorsak hizmet sunduğumuz mekânların da o kadar kaliteli olmasını arzu ederiz. Antalya’daki hem bölge adliyemiz hem adalet sarayımız hem de ileri mahkemelerimiz gerçekten vatandaşımıza kaliteli hizmeti sunabileceğimiz mekânlara dönüştü” dedi.

Kurdele kesiminin ardından polis merkezi hizmete açıldı. Vali Münir Karaloğlu, polis merkezini inceledi. Polis merkezi nöbet değerlendirme defterini de imzalayan Karaloğlu, değerlendirme kısmına 'Çok iyi' yazdı.

Karakolun açılışının ardından Adalet Sarayında incelemelerde bulunan Vali Münir Karaloğlu Adliye personelinden çalışmaları hakkında bilgi alıp ve vatandaşlarla sohbet etti.

Adalet Sarayı içerisinde ki Antalya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Satış Mağazasını da gezen Vali Münir Karaloğlu hükümlü ve tutukluların yaptıkları ürünleri inceledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu