Adrenalin tutkunlarının adresi "PLAYWORLD"

Adrenalin tutkunlarının adresi "PLAYWORLD"

Antalya'nın ilk tematik parkı Park Funtastic içinde hizmet verenPLAYWORLD adrenalin dolu oyun parkurları ile aksiyon ve macera tutkunlarına hitap ediyor. Tüm müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi ve aldığı paranın tam karşılığını sunabilmeyi, sunduğu hizmetlerin de altyapısını her zaman geliştirmekle birlikte, dürüst davranmayı, samimi olmayı ve önce müşterilerini düşünmeyi değişmeyen değerler olarak gören PLAYWORLD Antalyalılara kaliteli ve güvenli hizmet sunmayı amaçlıyor.

03 Ağustos 2019 - 15:34

Türkiye'de hızla yayılan Paintball sektörünün kurucularından olan ve bir çok şehirde Paintball sahaları kuran,zaman içinde bu sektörün karşılayamadığı ihtiyaçlara cevap vermek için ARGE ağını geliştiren PLAYWORLD'un mimarı Mustafa Kemal Teber, çok özel oyun parkurları ile gerek Türkiye'de gerekse de dünyada farkını hissettireceğe benziyor.Alışılmışın dışında işlere imza atmayı seven Teber'in geliştirdiği ve marka tescilleri bulunan Airsoft Türkiye – Labirent – Airsoft Poligon  ( Taktikal Atış Parkuru ) ise ziyaretçilerin en çok  tercih edeceği parkurlar arasında gösteriliyor.

Bize kısaca konseptinizden bahseder misiniz?

15 yıldır Paintball ve extreme sporlar sektöründeyim. Başta işletmeci olarak bu işlere başladım. Daha sonra toptancılık ve parkur kurulumlarına yöneldim. PLAYWORLD markası adı altında 14 markamız var. PLAYWORLD macera parkı olarak Park Funtastic içerisinde 11 dönüm alanda hizmet veriyoruz ve her oyunumuz marka tescilli. Ağaçların üzerine kurduğumuz İp Parkuru platformu yüzde 100 güvenli ekstra güvenlik halatları barındırıyor. Marka tescilli Airsoft oyunumuz var. Gerçek silahlara benzeyen silahlarla plastik boncuk fırlatılarak hedeflerin vurulduğu bir alanımız var. TV ekranlarında yayınlanan Yeteneksizsiniz Türkiye yarışmasına da Airsoftu tanıtma adına katıldım.Survivor ve Ütopya gibi yarışmaların paintball oyunlarını tasarladım. Türkiye'deki bir çok polis okullarının paintball alanlarını ve eğitim parkurlarını da ben yaptım.Türkiye'nin bir çok ilinde paintball sahaları ve extreme spor alanlarında imzam vardır.Mark Antalya Playkids içinde de Airsoft Poligonumuz ve daha bir çok AVM'de frencheiselerimiz var.

Taktikal Atış Parkuru'nun diğer oyun parkurlarından farkı nedir?

Bu parkurun her şeyi bana ait.Bu oyunun patentini alıp yurtdışına yayacağız. Türkiye'de ilk ve tek buparkur. Altyapısı, elektronik kart tasarımı, programlanması ve yazılımınıben geliştirdim. Durarak ateş etmek yerine hareket halindeki hedefleri yok etme üzerine kurulu bir sistem ortaya çıkardık. Zamana karşı yarışıyorsunuz. Kapıdan geçer geçmez kronometre başlıyor. İçeride ışıkları yanıp sönen 80 hedefi plastik mermi atan silahla yok ediyorsunuz. Çıkışta kronometre duruyor ve ekrana skorunuz yansıyor. 1 dakika 20 saniyenin altında 80 hedefi vurana 2 bin lira değerinde airsoft tüfek hediye ediyoruz. Ben 50 yaşındayım kolon kanseri tedavisi görüyorum ve 1,5 ay önce ameliyat geçirdim. Youtube'de de videom vardır. İsteyenler izleyebilir. 1 dakika 45 saniyede 80 hedefi vurdum. Kendine güvenen birisi bunu pekala başarabilir.

LasertagPaintball oyununa alternatif oldu mu?

Paintballoynarken koruyucu kıyafet giyildiği için bu durum Antalya gibi sıcak yerlerde insanları rahatsız ediyor. Özellikle yaz aylarında koruyucu kamuflajı insanlar giymek istemiyor.Lasertagpaintball oyununun  mermisiz olanı. Bizdeki açık alanda, yağmurda çamurda her şekilde oynanabiliyor. Türkiye'de yok, özel olarak ABD'den getirdik. Diğer oyunlar gibi de çok eğlenceli olan bu oyunu hem erkekler, hem kadınlar, hem de çocuklar oynayabiliyor.Lasertag herkese tabii bir oyundur.Lasertag alanımız 8 kişiye kadar hizmet verebiliyor. Her şey silahta herhangi bir koruyucu elbise giyilmesine gerek yok.

Adrenalin tutkunlarının tercihi Zipline insanlar için güvenli mi?

Zipline en çok tercih edilen aktivitelerimiz arasında yer alıyor. Antalya'nın en yüksek kulesi yerden 54 metre yukarı çıkıp kenti seyredebiliyorsunuz. Bütün Antalya ayaklarınızın altında oluyor. Antalya'nın en uzun ip halatı ile yaklaşık 400 metre kayarak orman içinde güvenli bir şekilde iniş sağlıyorsunuz. Bu da yüzde yüz güvenli bir mekanizma şeklinde çalışıyor. Keza ağaç parkurlarımızda da güvenlik konusu hassasiyetimiz. Ağaç parkuru olarak 3 parkurumuz ile hizmet veriyoruz. Dileyen istediği sayıda parkuru deneyebiliyor. Müşterinin talebine göre yaş, boy sınırlamamız var. Para kazanacağız diye güvenliği asla ikinci plana atmayız. Yaptığımız işte marka olduğumuz için olmazsa olmazımız güvenliktir. Güvenliğin olmadığı yerde marka da olmaz. Müşteri de memnun olmalı biz de memnun olmalıyız. Eğlendirirken eğlenmeliyiz.

Çocuklar için favori aktiviteleriniz nelerdir?

6-10 yaş arası çocuklar için ip parkuru var. Onlar da güvenli ve istedikleri şekilde oynayabiliyorlar. Doğum günü partileri düzenliyoruz. Aileler içecekleri bizden temin etmek kaydıyla kendi yemeklerini getirip piknik yapabiliyorlar.Aileler saat başı cüzi bir ücret öderken bunun yanında çocukları dilediği gibi ip parkurunda ve lasertag alanında oynayabiliyorlar.Yine çocuklar için dünyaca ünlü oyunlardan Nerf arena yapıyoruz. 25 yıl içerisinde Nerf özellikle çocuklar arasında fenomen oyuncaklardan biri haline geldi. Çocukların ve muzip büyüklerin eğlencesi Nerf son yıllarda açılan Nerf arenalar ile açık havada eğlenceli doğum günleri ya da partiler yapabileceğiniz bir grup etkinliği haline geldi. Ülkemizde henüz ulusal düzeyde organizasyonları olmayan Nerf çocukları ile spor yapmak isteyen büyüklerin katılımıyla ailece keyifli vakit geçirmek için iyi bir seçenek haline geliyor.Hem de evin altını üstüne getirmeden açık havada istedikleri gibi oynayabilecekler.Doğum günü partilerinde o da hizmete dahil olacak.

ARGE çalışmalarından biraz bahseder misiniz süreç nasıl işliyor?

Oyun geliştirmeyi sürdürüyoruz. Yurt içinde  ARGE çalışmamız devam ediyor. Amerika'ya, İran'a, Irak'a Airsoft poligonu kurduk. Planlarımız arasında yurt dışı satış politikamızı hayata geçirmek de var. Biz daha iyisini ve gelişmişini arıyoruz. Dünya üzerinde denenmemiş sistemleri hayata geçirmek için ARGE yapıyoruz. Üniversitelerin Elektronik, Mekatronik Mühendisliği bölümlerinde eğitim alan öğrencileri seçip ARGE çalışmalarına dahil ediyoruz. Hem onların eğitim sürecine katkı sağlıyoruz hem de onlardan faydalanıyoruz. Aslına bakarsanız biz onlara balık yemeyi değil, balık tutmayı öğretiyoruz.

Girişimci bir iş adamı olarak gelecek nesile yönelik tavsiyeleriniz var mı?

Hayallerinden vazgeçmesinler. Sevmedikleri işi yapmasınlar bu onlara sadece para kazandırır ama mutlu olamazlar. Bir işi severek yapıyorlarsa başarıya ulaşırlar. Ben çok başarısız oldum. ARGE sürecinde taktik poligon için 3 yılda abartısız 30 bin avro harcamışımdır. Bu inanılmaz bir bütçedir. Hem aile geçimimi sağladım hem de buraya yatırım yaptım. Binlerce liralık malzemeyi çöpe attım ama hep daha iyisi için çaba harcadım. Sadece para kazanmak için bir iş yapmamalısınız. Para kazanma önceliğiniz değilse o zaman her iki taraf da mutlu olur. İnsanları eğlenirken görmek beni çok mutlu ediyor ve hastalıklara karşı direncimi artırıyor.  Ben üçüncü evre kolon kanseriyim. Başarılı bir ameliyat geçirdim. Son 3 yılda 7 kalp krizi geçirdim, 4 anjiyo oldum, 11 stent takıldı, 2 balon tedavisi geçirdim. Psikolojik olarak ve moral açısından rahatım çünkü işimi seviyorum. Sürekli bir şeyler başarmaya çalışıyorum. 

Peki bu aktivitelerin psikolojik veya ruhsal olarak insanlara faydaları var mı?

Yaptığım oyunlarda insanın da içinde olduğu, gördüğü, hissettiği, düştüğü kalktığı canının acıdığını hissetmelerinin keyif almalarında etkisi olduğunu düşünüyorum. Biz aslında onların korkularını da yenmelerini sağlıyoruz.  Örneğin 50 metreden insanı aşağıya kaydırıyorsunuz. O yüksekliğe çıkıp kaymak bir cesaret işidir. İp üzerine yukarda yürümek de keza öyle. Stres atmak da onlara sağladığımız bir faydadır. Buraya gelenlerin bir çoğu stres atıp gidiyor.

Genelde oyunlarınız silah üzerine özel bir merakınız mı var?

Bana neden bu kadar çok silahlı oyun yapıyorsunuz diye soranlar oluyor.İnsanları silah kullanmaya teşvik ettiğimi vurguluyor olabilirler. Ben bireysel silahlanmaya karşı değilim, bilinçsiz silahlanmaya karşıyım. Kim ne derse desin biz Anadolu insanıyız. Hepimizin genlerinde savaşçı bir ruh var. Kürdü, türkü, çerkezi, lazı hepsi silahı sever. Ben silahı doğru kullanabilecekleri oyunlar oynatıyorum. Yaptığımız oyunlar simülasyon olduğu için adam gidip düğünde sıkacağına, birilerine ateş edeceğine, magandalık yapacağına burada plastik mermilerle atış yapıyor. İnsanlar stresini gelip burada atsın istiyoruz. Silahlı oyunları yapmaktan bu açıdan çekinmiyoruz. Atış poligonlarında gerçek silah sıkmayı pahalı bulanlar buraya gelip bizim imkanlarımızdan yararlanabilir.

Bu 11 dönümlük alanda başka ne gibi aktiviteler var veya olacak?

Tabiik ki var.Görevimiz Tehlike diye bir oyun alanı hazırlıyoruz. Hırsız filmlerinde akrobasi hareketlerle kasaya ulaşılmaya çalışırlar ya işte biz de o atmosferi yaşatmaya çalışacağız.  Kendine güvenen vatandaşlarımız gelip deneyecek. Hiç hile hurda olmadan görevi tamamlayana 10 bin liralık IPHONE telefonu hediye edeceğiz. Paintball yerine ok ile oynanan Archerytag getireceğiz. Yarışmacılar birbirlerine ucu süngerli ok atarak yarışacak.Havalı silah atış poligonu yapacağız. Saçma atan güçlü silahlarla 15 metre atış parkuru kuracağız. Hazine avı yapacağız. Çocuklara ellerinde pusula ile çeşitli görevler verilecek. Parkın tamamını dolaşarak görevi tamamlayıp eğlenecekler. Bu parkuru seneye hayata geçireceğiz. Burada hobi olarak minik bir hayvanat bahçesi de kuracağız.Şakir ismini verdiğimiz tavus kuşu getirdik. Bunun yanına tavuklarımızı, ördeklerimizi ve tavşanlarımızı koyacağız. Aileler burayı da ziyaret edip keyif alsınlar istiyoruz. İnsanların burada fazlaca vakit geçirmesinden mutluluk duyuyoruz.Başka büyük sürprizlerimiz olacak. Bu alana gelen insanlar extreme faaliyetler anlamında doyasıya eğlenebilecek.

Röportaj: MURAT ŞENTÜRK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
ANTALYASPOR: 4 GÖZTEPE :3
ANTALYASPOR: 4 GÖZTEPE :3