Adresleri İYİ PARTİ olacak

Adresleri İYİ PARTİ olacak

İYİ Parti İl başkanlığında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, 23 Haziran seçim sonuçlarının bir kırılma noktası olduğunu AK Partili olup da Ekrem İmamoğlu'na oy verenlerin önümüzdeki süreçte adresinin İYİ Parti olacağını savundu.

27 Haziran 2019 - 18:02

'ONLARI KUCAKLAYACAĞIZ'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri hakkında görüş ve düşüncelerini paylaşan İl Başkanı Aydın, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'na destek vermek üzere Esenyurt ve Beylikdüzü ilçelerinde seçim çalışması yaptığını aktardı.  İstanbul seçimlerinin sonucu ile birlikte İktidar partisinin sonunun geldiğini öne süren Ahmet Aydın, AK Parti'den kayan seçmenin doğrudan İYİ Parti'ye geleceğini söyledi. Aydın, "Bizim insanlar güçlüyü sever, Saadet ve CHP'ye gidecek olanlar da vardır ama en çok bize gelecektir. Biz merkez sağ partisiyiz, herkese yakın olan bizim partimizdir. Onları kucaklayacağız, onların da kimseyi ötekileştirmeyen partimize geleceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARINI İŞARET ETTİ

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin terörist başı Abdullah Öcalan'a yönelik açıklamasından sonra MHP'lilerin Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'na verdiğini, bir kısmının da Binali Yıldırım'a oy vermediğini belirten Aydın, Cumhur ittifakının bozulacağını, sevgi dilini sahaya yansıttıkları taktirde Millet İttifakının başarısına devam edeceğini dile getirdi.  Ucube projeleri Antalya'ya yapmaya gerek olmadığını dile getiren Aydın, insanların güleryüz ve samimiyet beklentisi olduğunu söyledi.

BÜYÜKŞEHİR'DE ENDİŞE HAKİM

Öte yandan Ahmet Aydın, Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan personelin işten çıkarılma ve başka ilçelere sürgün edilme endişesi taşıdığına yönelik iddialara da yanıt verdi. Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan AK Parti'lilerin işten çıkmaları ya da başka ilçelere gönderilmelerine yönelik korkuları olmasının doğal olduğunu aktaran Aydın, bu sistemi getirenin AK Parti olduğunu savundu. Aydın, "Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in liyakate göre davranacağını düşünüyorum. Bize ihtiyaç duyulan alanlarda kendisine destek veririz. Arkasında şaibe olmayan hiçbir bürokratın korkmasına gerek yok" diye konuştu. Ahmet Aydın, aralık ayında partilerinin olağan kongresinin olduğunu belirterek, yeni dönemde aday olacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
07 Gençlik Antalyaspor Taraftarları Derneğinden Teşekkür!
07 Gençlik Antalyaspor Taraftarları Derneğinden Teşekkür!
Göynük MYO Öğrencisi Usta Şefler Arasından Sıyrıldı
Göynük MYO Öğrencisi Usta Şefler Arasından Sıyrıldı