Afet bölgesinde “mucize” doğum

Afet bölgesinde “mucize” doğum

Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilen Manavgat’ta yangın bölgesinden kurtarılan gebe inek, Kepez Belediyesi ekiplerinin yardımıyla doğum yaptı. Dişi buzağıya ‘Mucize’ ismi verildi.

04 Ağustos 2021 - 13:18

Antalya’nın Manavgat İlçesi’ndeki orman yangını devam ederken bölgeden gelen bazı haberlerde yüzleri güldürüyor. Yangın bölgesinden kurtarılarak, Ulukapı Köyü’ndeki hayvanların bir arada toplandığı ahıra getirilen gebe inek doğum yaptı. İçişleri Bakanlığı’nca “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edilen Manavgat’ta görevlendirilen Kepez Belediyesi’nin ekipleri de gebe ineğin doğumuna yardım etti. Yaklaşık bir saat süren doğumda sağlıklı bir dişi buzağı dünyaya geldi.
Belediye ekipleri önce doğan buzağının nefes almasını sağladı, ardından da anne ile arasındaki göbek bağını kesti. Afet bölgesinde doğan dişi buzağıya ‘Mucize’ ismi verildi.  İneğin sahibi yangınzede, buzağının doğumuna yardım eden Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Şantiye Şefi Mustafa Say ve ekibine teşekkür ederek, “Allah hepsinden razı olsun. Doğum başlamak üzereydi. Koşup geldiler. Yardım ettiler. Rabbim de onlara yardım etsin.” dedi.     
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Başkan Böcek Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısına katıldı
Başkan Böcek Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanları...
ATABEM kayıtları başlıyor
ATABEM kayıtları başlıyor