’Aile Yardımı emeklilere de verilsin’

'Aile Yardımı emeklilere de verilsin'

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Birleşik Kamu-İş tarafından hazırlanan Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi CHP Antalya Milletvekili Sayın Çetin Osman Budak tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verildiğini duyurdu.

08 Ağustos 2019 - 11:34

Balık, Kanun teklifi önerimiz; memurların çalışırken eşleri için aldıkları Aile Yardımı ödeneğinin emekliliklerinde de devam ettirilmesi öngörülmüştür. CHP’li Budak tarafından Memura Aile Yardımının devam etmesi için Meclis’e sunulan Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin genel gerekçesi şöyle:

“Ekonomik koşulların giderek zorlaştığı günümüzde, dar ve sabit gelirli kesimler hayatlarını idame ettirmekte güçlük çekmektedir. Bu kesimlerin başında ise emeklilerimiz gelmektedir. Enflasyona en duyarlı kesim olan ve enflasyondan en çok etkilenen emeklilerimiz, giderek artan zorunlu giderlerini bile karşılamakta zorlanmaktadır. Kanun teklifi ile memurları, emeklilik dönemlerinde hayat koşullarının bir nebze de olsa iyileştirilmesi amaçlanmıştır.”

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın TBMM Başkanlığı'na sunduğu Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi şöyle:

“Madde 1-Madde ile memurların çalışırken eşleri için aldıkları Aile Yardımı Ödeneğinin, emekliliklerinde de devam ettirilmesi öngörülmüştür.

Madde 2-Yürütme maddesidir.

Madde 3-Yürürlük maddesidir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
ANTALYASPOR: 4 GÖZTEPE :3
ANTALYASPOR: 4 GÖZTEPE :3