AK Parti İl Başkanı’ndan Böcek’e suçlama

AK Parti İl Başkanı'ndan Böcek'e suçlama

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 31 Mart yerel seçimlerinden önce sosyal medyada yayılan Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel ile ilgili ses kaydının failinin Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek olduğunu savunurken, CHP Milletvekili Gürsel Tekin'in sosyal medya hesabından belediyedeki 4 bin kişinin Böcek tarafından işten atıldığı yönündeki söylemlerin de bizzat Böcek tarafından yalanlandığını dile getirdi.

15 Nisan 2019 - 15:11

Ses kaydı olayı ile ilgili gözaltına alınan Cemil Böcek'in, Muhittin Böcek'in yeğeni ve Konyaaltı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olduğunu, Cem Oğuz isminin de Eski İnşaat Mühendisleri Odası Başkanlığı ve Böcek'in proje danışmanı vazifelerini yürüttüğünü söyleyen Ethem Taş,  CHP eski İl Başkan yardımcılarından Doğukan Demirkaya'nın da olayın aktörleri arasında olduğunu dile getirdi. Söz konusu ses kaydının bir tezgah olduğunu savunan İbrahim Ethem Taş, "FETÖ firarisi Emre Uslu tarafından açılan ve sonrasında kimliği belirsiz kişiler tarafından yönetilen  “Kaç saat oldu-Son” isimli bir hesaptan yayınlanmış ve sponsorlu yayılımlarla bir milyon kişiden fazla seçmen tarafından dinlenmiştir. Bu tezgâh kaset ile ilgili şu anda Antalya 1. Sulh Ceza Mahkemesi erişimin engellenmesi kararını vermiştir" dedi.

Taş ayrıca ses kaydı yayınlanmadan 1 hafta önce ise Muhittin Böcek'in, Menderes Türel'in bir aile dostuna oğlunu göndererek tehdit ettiğini öne sürdü. Emniyet tarafından gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Niyazi Ateş başta olmak üzere adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Muhittin Böcek’in yeğeni Cemil Böcek, CHP eski İl Başkan Yardımcısı Doğukan Demirkaya ve Maksut Ateş ile diğer yargılanan kişiler hakkındaki adli süreci büyük bir dikkatle takip edeceklerini söyleyen Taş, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in twitter hesabından yaptığı Muhittin Böcek, 4 bin kişiyi işten çıkardı paylaşımına da yorumda bulundu.

Taş sözlerini şöyle sürdürdü: "Çamur at izi kalsın siyasetiyle hizmet edilemeyeceğini öğrenemeyen CHP ne yazık ki seçim sonrası da skandal iftiralara başvurmaya devam etmiştir. CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin’in şahsi Twitter hesabından paylaşmış olduğu iftira dolu tweet Antalya kamuoyunda büyük bir tepki ile karşılanmış ve yalancının mumu yatsıya kadar yanmadan sönmüştür. Söz konusu tweet’te yer alan Antalya Büyükşehir Belediyesinde Muhittin Böcek 4 Bin kişiyi işten çıkardı sözü başta Sn Böcek tarafından yalanlanmış ardından kendiside bu paylaşımı uyduruk duyumlardan yola çıkarak yaptığını itiraf etmiştir. Böylesine Antalya için hassas konularda bir İstanbul milletvekilinin çıkıp bilip bilmeden iftira ve çamur siyasetine başvurması son derece düşündürücüdür. Antalya’da 2014 yılında göreve gelen Menderes Türel Başkanımızın ve ekibinin bugün Gazipaşa’dan Kaş’a kadar Antalyamızın dört bir yanına kazandırdığı dev eserler ve yatırımlara kimsenin söyleyecek bir sözünün olmadığını, bize oy versin vermesin tüm Antalyalı hemşehrilerimizin bu yatırımları takdir ederek karşıladığını eminim herkes çok iyi bilmektedir. Antalya tarihinde görülmemiş bir hizmet yağmurunun yaşandığı bu döneme ve iftiralarla işine ve Antalya’ya sevdalı büyükşehir Belediye personelimize çamur atmak isteyen ve siyasi ahlaka yakışmayan bu tutumları kınıyoruz. AK Parti Antalya olarak biz bu güzel şehrimizin marka değerini her zaman en ileriye taşımak için milletimizin hizmetkârı olarak çalıştık, bundan sonrada iktidar partisi olarak, hükümet yatırımlarımızla, 2023 hedeflerimiz için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !