AK Partili Belin’den AVM tepkisi

AK Partili Belin'den AVM tepkisi

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin, Değirmenönü'nde AVM yapılmak istenmesinin kentin kalbine hançer vurmak olduğunu söyledi.

14 Eylül 2019 - 15:28 - Güncelleme: 14 Eylül 2019 - 15:45

Siyasi nezakettin uzak

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Dr.Alparslan Belin, Muratpaşa ilçesinde dev bir AVM yapımının önünün açıldığı vurgusunda bulunması üzerine CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’in kendisi hakkında yaptığı açıklamaları talihsiz bulduğunu, açıklamanın içeriği ve dili itibariyle üzüntü verici olduğunu söyledi. Belin, "Siyasi rekabet çerçevesinde eleştiri elbette kutsal ve meşrudur. Ancak maalesef Hasan Şahin’in yaptığı açıklamada kullandığı dil siyasi nezaketten tamamen uzak hele hele mahalle arası ağzı denilebilecek seviyesiz düzeylere kadar inmiştir. Bu dili kendilerini çağdaş, ilerici vs benzetmelerle tanımlayan CHP gibi bir yapının ilçe başkanına hiç yakıştıramadığımızı ifade etmek isteriz" diye konuştu.

Trafik kilitlenmesine neden olacak

Muratpaşa Belediyesi Meclis kararıyla şehrin kalbi Değirmenönü’nde dev bir AVM yapımının önünü açıldığını kamuoyuna  açıkladıklarını belirten Belin, Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan bellidir diyerek yaklaşan tehlikeyi haberdar etme görevini yerine getirdiklerini söyledi. Belin, " Bizler geçmişte birilerinin yaptığı gibi ne sermaye ne yatırımcı düşmanlığı yapmadık. Hatta iktidarda olduğu dönemde halka zengin kaynakların fakir bekçiliğini yaptıran CHP zihniyetinin aksine taş üstüne taş koyanın her zaman arkasında durduk. Keza, bu bölgede ekonomiye, istihdama katkı sağlayacak bir yatırımın kesinlikle karşısında olmadığımızın da altını özellikle çizmek isterim. Ama şu anda gelinen nokta Burhanettin Onat’ta trafik kilitlenmesine yol açacak, çevre esnafını zora sokacak bir AVM yatırımının tehlikelerini ve yaratacağı olumsuzlukları dile getirmenin de kamuoyuna karşı sorumluluk anlayışımızdan kaynaklandığını belirtmek isterim" dedi.

Kentin kalbine hançer gibi saplanacak

Şahin'in partililerce yanlış bilgilendirildiğini vurgulayan ve AK Partili Muratpaşa Meclis Üyesi Özlem Gözaçan Biçer'in meclis tutanaklarında yer alan şerhini okumasını tavsiye eden Başkan Belin, kentin kalbine hançer gibi saplanacak bir AVM projesi yapılmaması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Alparslan Belin sözlerini şöyle noktaladı: "Hezeyanlara kapılarak, kibrinin esaretine boyun büken, halkına ve halkının değerlerine hep yukarıdan bakan, siyasetini aşağılamak üzere kuran ‘’Yeni CHP’’nin bu parti yöneticisine şunu özellikle hatırlatmak isterim ki milletimiz, mensubu olduğu partiye çok uzun zaman önce gerekli kırık notu vererek, iktidara getirmeyerek gerekli mesajı vermiştir. Emin ve rahat olsunlar, milletimizin tertemiz bağrından çıkan Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki Ak Partili kadrolar ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak çalışma azmi ve imana fazlasıyla sahiptir"

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "Ürettiği çamur siyasetine ve kullandığı tetikçilere rağmen 31 Mart’ta, Muratpaşalı hemşehrilerimizden sağlam bir tokat yiyen AKP ilçe başkanı, ancak 5 ay sonra ortaya çıkabildi.

Ama yine dersini almamış, yine dersine çalışmamış. Birileri çık konuş demiş; bu arkadaş da çıkıp, konuşmuş. Konuşmuş konuşmasına da bir de doğruları söyleyebileymiş... İktidar partisinin ilçe başkanı neler demiş bir bakalım:

YALAN 1: ​AVM yapımının önü açıldı demiş.

Plan Tadilatında AVM yapımına ilişkin herhangi bir plan notu dahi bulunmamaktadır.

YALAN2: ​Toplam ticaret alanının 20.674 metrekareye çıkarılmışmış.

Mevcut Toplam İnşaat Alanı 13.338 metrekare öneri planda da değiştirilmeden korunan diğer yapılaşma koşullarındandır.

YALAN 3: ​Emsal artışı yapılmışmış.

Mülkiyet sahibi 12 kat talep etmesine rağmen yapılaşma koşulu, çevre yapıların kat adeti dağılımına uygun şekilde en çok 8 kat olarak, AKP’li üyenin de olduğu Planlama ve İmar Komisyonu’ndan oybirliği ile geçmiştir.

YALAN 4: ​AVM yapılmaması şerhleri varmış yetmemiş bölge trafiğine dair UKOME kararı istemişlermiş.

Ne komisyon kararında ne de meclis kararında ne şerhleri vardır ne de istekleri.

YALAN 5:​Sınırsız bodrum katı izni varmış.

Sınırsız bodrum katı diye birşey planlı alanlar tip imar yönetmeliğine göre mümkün değildir.

YALAN 6: ​Parseldeki tarihi dokunun korunmasının gerekliliğinden bahsetmiş.

“Koruma Alanı sınırları içerisinde her türlü uygulama öncesi Koruma Bölge Kurulu görüşü alınması zorunludur” plan notu ile koruma alanına ilişkin hassasiyet Muratpaşa Belediyesi’nce gösterilmiştir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !