Akdeniz dijital fuarla dünyaya açılacak

Akdeniz dijital fuarla dünyaya açılacak

Son yıllarda fuarcılık sektöründe dijital bazlı dönüşümler gerçekleşiyor. Covid-19 pandemisinin etkisinden nasibini alan fuarcılık sektörü, dijital fuarcılık ile daha hızlı ve düşük maliyet avantajına kavuşuyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) işte tam böyle bir atmosferde Akdeniz Bölgesinde faaliyet gösteren firmaları dijital fuar ayrıcalığı ile gerek yurtiçi gerekse yurtdışında tanıtmayı amaçlıyor.

02 Haziran 2020 - 15:44

Markalar dünyaya açılacak

İş dünyasını bölgenin en kapsamlı ilk dijital fuarına davet eden MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Boğaçhan Göksu, 7 Temmuz 2020 tarihinde online ziyaretçiye açılacak olan 1.Bölgesel Dijital Expo Fuarı’nın Akdeniz Bölgesi’ndeki markaların dünyaya açılan kapısı olacağını  vurguladı. Göksu, MÜSİAD 1. Bölgesel Dijital Expo Fuarı’nda Adana, Antalya, Alanya, Burdur, Denizli, Fethiye, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin, Muğla ve Uşak’taki şirketlerin stantlarının yer alacağını söyledi.

Fiyat, zaman ve ulaşım avantajı

Göksu, “Küresel salgının da etkisi ile iş dünyası bir süredir uzaktan toplantılar, eğitimler, e-ticaret gibi enstrümanları kullanıyordu. Önemli pazarlama araçlarından fuarları dijital dünyaya taşıyan dijital fuarlar, fiyat, zaman ve ulaşım avantajlarıyla bu alanda yeni bir dönemin kapısını aralıyor. İşletmeler dijital platformdaki fuarlarda sergiledikleri ürünlerini, metinsel, görsel ve videolu araçlarla tanıtma olanağı buluyor. Bu fuarlar aynı zamanda, sınırlı sermayeyle sınırlı fiziki mekanlarda iş yapan KOBİ’lerin küresel piyasalara erişimlerini kolaylaştıran etkin ve ekonomik uygulamalardır. Bunun dışında dijital fuarcılık geleneksel fuarcılığın destekleyicisi ve tamamlayıcısı rolü üstlenmektedir” dedi.

Gerçek fuar atmosferi olacak

Amacı ticari Pazar payını artırmak, az maliyetle çok sayıda müşteriye ulaşarak ürün veya hizmet sunum veya satışını gerçekleştirmek olan fuarda; gerçek fuar atmosferi yaşanacak, lokasyon önemi olmayan erişebilir Pazar yeri imkanının yanısıra yüzlerce katılımcı birarada olacak. Yerel ve uluslararası binlerce ziyaretçi online data temin edebilecek. Yüksek fuar masrafından muaf olmak suretiyle katalog maliyetine uluslararası katılımcısı olan fuarda yer almak gibi ayrıcalıklar elde edilecek.

13 Temmuz tarihine kadar sürecek

Bunun yanısıra dijital fuarda; yurt içi ve yurt dışı kamu kurum ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği, ulusal ve yerel online lansman, organizasyonun yerel, ulusal ve dijital mecralarda reklam yayını, birçok sivil toplum kuruluşunun üyelerine sms ile bildirim desteği, fuar süresince birçok eğitim ve konferans ile ziyaretçi desteği sağlanacak. İlk 2 gün canlı yayın modunda, son 5 gün ziyarete açık modta olacak olan Fuar, 13 Temmuz 2020 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Katılımcılar detaylı bilgi için 0553 934 35 10 nolu iletişim hattından ve antalya@musiad.org.tr mail adresinden irtibat kurabilecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP'li Başkan;
MHP'li Başkan; "Antalya bitkisel üretimde Türkiye birincisi"
ÇOCUKLARIN KORKULARI NORMAL Mİ ?
ÇOCUKLARIN KORKULARI NORMAL Mİ ?