Akdeniz Üniversitesi’nde, ‘Yangın Yeri’ Fotoğraf Sergisi

Akdeniz Üniversitesi’nde, ‘Yangın Yeri’ Fotoğraf Sergisi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi H Blok Atrium'da, Antalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da 4 farklı noktada başlayan, Türkiye tarihinin en büyük orman yangınındaki çarpıcı karelerden oluşan ‘Yangın Yeri’ adlı fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

18 Eylül 2021 - 16:41

24 BİN FOTOĞRAF ARASINDAN SEÇİLEN 45 FOTOĞRAF
DHA muhabirlerinin çektiği 24 bin fotoğraf arasından seçilen 45 fotoğraftan oluşan serginin açılışına Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Cengiz Toker, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, DHA Akdeniz Bölge Müdürü Salih Uçar ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.

BU FOTOĞRAFLARI GÖRÜP İNSANIN İÇİNİN ACIMAMASI MÜMKÜN DEĞİL
Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınının çarpıcı karelerinden oluşan sergide konuşan Rektör Özkan, “Akdeniz Üniversitesi olarak, yangınlar konusunda farkındalık yaratmak, iklim krizi ve yeşile/doğaya dikkat çekilmesi amaçlanan bu sergiye ev sahipliği yapmak bizim açımızdan çok anlamlı. Sergideki her bir fotoğraf yaşanılan felaketin boyutlarının ne denli büyük olduğunu daha iyi anlamamızı sağlıyor. Bu fotoğrafları görüp insanın içinin acımaması mümkün değil. Umarım güzel ülkemiz bir daha böyle felaketler yaşamaz.” diye konuştu.

10 GÜN BOYUNCA AÇIK KALACAK 
17 Eylül Cuma Günü saat 15.00’de açılış töreni gerçekleştirilen sergi 10 gün boyunca açık kalacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya Kitap Fuarında İlber Ortaylı izdihamı yaşandı
Antalya Kitap Fuarında İlber Ortaylı izdihamı yaşandı
Başkan Uysal’dan Kaleiçi turu
Başkan Uysal’dan Kaleiçi turu