Ali Uğur Eğitim Kurumları

Ali Uğur Eğitim Kurumları

Kentteki eğitim kurumları arasında başarıyı ve yüksek hizmet kaliteyi temel prensip edinmiş bir yapının kurucusu olan Ali Uğur ile Ali Uğur eğitim kurumlarının kuruluş sürecini ve gelecek vizyonunu konuştuk.

18 Ekim 2018 - 20:29 - Güncelleme: 18 Ekim 2018 - 20:44

 

Antalya şehrinin eğitime bakış açısını nasıl görüyorsunuz? Siz kaç yıldır bu sektörün içerisindesiniz?

Antalya eğitime önem veren şehirlerimizden biridir. Antalya’nın eğitime verdiği önemi, okuma yazma oranı, üniversiteye öğrenci yerleştirmedeki başarısı, eğitimsel aktivitelere ev sahipliği yapmasından tutun da özel okullaşma oranı İstanbul’dan sonra en yüksek şehir olmasından anlayabiliriz. Eğitime bu kadar önem veren bir şehre bizler de eğitimin farklı dallarında10 yıldır hizmet veriyoruz.

 

Ali Bey, on yıl öncesine gidelim. Sektöre nasıl giriş yaptınız ve neden eğitim sektörünü seçtiniz?Kısaca Ali Uğur’u tanıyabilir miyiz?

1986 Kayseri doğumlu, 1990’dan beri Antalya’da yaşayan üç çocuklu ailenin en büyük çocuğuyum. Evliyim,bir kız çocuğu babasıyım. Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden 2009 yılında mezun oldum. Üniversite ikinci sınıftan beri hayalini kurduğum eğitim sektörünün bir parçası olmak için girişimlerde bulundum. Arkadaşlarım son sınıfta KPSS’ye hazırlanırken, ben onları bu sınava hazırlayan kursun işletmeciliğini hayal ediyordum. Mezun olur olmaz Antalya’ya döndüm.Üniversite hazırlık kursu yapan bir dershanede kendimi ispat etmek için hiçbir ücret talep etmeden KPSS birimini kurdum ve eleman olarak çalışmaya başladım. O kurumdaki çalışmalarımız kısa süre içinde işin işletmecilik aşamasında da yer almamızı sağlayan fırsatları yarattı. Böylece eğitim kurumu kurucusu olarak yola çıkmış olduk.

Bu kursun üçüncü yılında Antalya eğitim sektörünün önemli isimlerinden Kadir Vural ile yollarımız kesişti. Bundan sonraki eğitim adına tüm atılımın en büyük destekçisi Kadir Vural olmuştur. Onunla ayağı yere sağlam basan uzun solukluserüvenimiz başlamış oldu. Beş yıl içinde KPSS kursumuz Antalya’nın en çok tercih edilen KPSS kursu oldu. Altıncı yılımızda bünyemize yabancı dil kursunu da kattık. Yedinci yılımızda ALKA Koleji Kadir Vural Anadolu Lisesi’ni açtık. Sekizinci yılımızda Birey Özel Öğretim Kursu’nu açtık. Hemen arkasındandokuzuncu yılımızda da Birey Koleji Ortaokulu ve Anadolu Lisesi’ni kurarak eğitimin çeşitli birimlerinde hizmet vermeye başladık. Bu birimleri Ali Uğur Eğitim Kurumları çatısı altında topladık. Temel prensibimiz işinin ehli olan eğitimcileri işin başına koyarak yolumuza devam etmektir.

Çok yönlü bir yapılanmanız var. Ali Uğur Eğitim Kurumları’nın felsefesini nasıl tarif edersiniz? Bu genel felsefe bütün bu kuruluşlarda kendini gösterir mi?

Önce şunu söylemek isterim; siz eğitim-öğretim işine gönül verdiyseniz ve işe profesyonelce yaklaşabiliyorsanız; bu alanda yapılabilecek pek çok şeyi bir arada yapabilirsiniz.

Ali Uğur Eğitim Kurumlarının felsefesi öğrencinin ruhuna dokunan, öğrencilerin gerçek mutluluğu başarılı olduklarında yaşayacaklarını bilen, başarılı oldukları alanları tespit edip güçlendiren, onların doğru hedefler belirlemesini sağlayan ve bu hedefe ulaşmak için hem akademik hem de sosyal olarak destekleyen, eğitimin sevgiyle başladığına inanan bir eğitim kurumu.

Şunu da eklemek lazım bu işlerin tamamını oturup tek başımıza yapmıyoruz. Alanında uzman, tecrübeli, bakış açısı felsefemize uygun, eğitim kalitesini ön planda tutan hangi birimde veya hangi etiketle çalıştığının önemi olmadan kendinden önce kurumunu düşünen, kurumun doğrularını kendi doğruları gibi savunan ve uygulayan, kurum varsa bizler varız düşüncesine sahip olan bir ekipleyolumuza devam ediyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARIM MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI
TARIM MUHABİRLİĞİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI
MATSO’DA GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI KONUŞULDU 
MATSO’DA GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI KONUŞULDU