Altun: İhtiyacımız olan karalama değil, tahammül’

Altun: İhtiyacımız olan karalama değil, tahammül'

İletişim Başkanı Prof.Dr. Fahrettin Altun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın bir genç ile yaşadığı telefon diyaloğunu paylaşması sonrası yapılan eleştirilere yanıt verdi. Altun, "İhtiyacımız olan karalama değil, tahammül" diye konuştu.

11 Şubat 2021 - 21:04 - Güncelleme: 11 Şubat 2021 - 21:14

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın katıldığı televizyon programındaki sözlerine ilişkin tartışmalarla ilgili açıklama yaptı. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Fahrettin Altun, Mahir Ünal'ın sözlerinin kırpılarak yorumlandığını vurguladı.

"TAHAMMÜLE İHTİYACIMIZ VAR"

Altun, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Biraz akıl ve izan sahibi olan, Mahir Ünal gibi tecrübeli ve değerli bir siyasetçinin "bizden önce bardak yoktu" demeyeceğini bilir. Ancak bu ifadeleri kıyısından köşesinden kırpıp ortaya atan kimseler bu hasletlerden dahi yoksun. İhtiyacımız olan, karalama değil tahammül."

TV5'te yayınlanan '4. Güç' isimli programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 2018 yılındaki seçimler öncesinde Kahramanmaraş gezisindeyken genç bir çiftçiyle yaşadığı diyaloğu anlatmış  “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçiye "Cebindeki telefonu kaça aldın?" "Bir delikanlı geldi. 'Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz' dedi. 'Telefonunu alabilir miyim' dedim. IPhone 6. 'Kaça aldın' dedim. '3400 lira mı, 4500 lira' mı dedi, '24 taksitle aldım' dedi. 'İnternet paketi de var mı?' dedim. 'Var' dedi. 'Ayda kaç para ödüyorsun buna?' dedim. 'Ayda 450 lira ödüyorum' dedi.

MAHİR BEY ESPRİ YAPIYOR

Ünal'ın sözlerinin tepki çekmesinin ardından TBMM'de basın toplantısı düzenleyen AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, ''Mahir Bey, bir espri ile beraber o çiftçimizle sohbetini anlatıyor. Espri yapıyor'' sözleriyle Ünal'ı savundu.

Kaynak: ensonhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti’den ‘Toplumun Temeli Kadın’ paneli
İyi Parti’den ‘Toplumun Temeli Kadın’ paneli
Arkeolojinin Işığında Antalya Hikayeleri
Arkeolojinin Işığında Antalya Hikayeleri