ANTALYA’DA KEMER SES GETİRDİ

ANTALYA’DA KEMER SES GETİRDİ

Kurban Bayramında yoğunlaşan trafik dolayısıyla Döşemealtı trafik kontrol noktasını ziyaret eden Vali Karaloğlu, yolculara “kemerin ses getirsin” dedi.

12 Ağustos 2019 - 09:23

Vali Münir Karaloğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla trafiğin yoğunlaştığı Antalya-Burdur kara yolundaki Döşemealtı Trafik Kontrol noktasında yürütülen denetimlere katıldı.

Vali Karaloğlu'na Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ile İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur eşlik etti. Çikolata ve lokum ikram ettiği sürücülerin bayramlarını kutlayan Vali Münir Karaloğlu, sürücülerin trafik kurallarına uymaları yönünde uyarılarda bulundu.

KEMERİN SES GETİRSİN

Sürücülere yorgun araç kullanmamaları ve araç kullanırken cep telefonuyla konuşmamaları noktasında telkinlerde bulunan Vali Münir Karaloğlu, yolculardan İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı “Kemerin Ses Getirsin” projesine destek vermelerini istedi. Emniyet kemeri kullanımının önemini yolculara aktaran Vali Karaloğlu “Kesinlikle araçtaki tüm yolcuların kemerinden ses geldiğinden emin olmadan kontağı çevirmeyin dedi. Araçlardaki çocuklara trafik kuralı ihlali yapan ebeveynlerini uyarmaları için kırmızı düdük veren Vali Karaloğlu çocuklara oyuncak ve dondurma da hediye etti.

ÖLÜMLE TOKALAŞMA

Geçen sene Antalya yerelinde başlatılan ve Türkiye genelinde destek gören “Ölümle Tokalaşma” projesiyle emniyet kemeri yerine kullanılan sahte tokaların önüne geçtiklerine vurgu yapan Vali Karaloğlu Kemerin Ses Getirsin projesiyle de herkesin emniyet kemeri takmasına vesile olmayı hedeflediklerini belirtti.

HAYATA KASTIM YOK KASKIM VAR

Şehir dışından gelen motorlu sürücülere 5 Temmuz’da Antalya’da “Hayata Kastım Yok Kaskım Var” projesini başlattıklarını anlatan Vali Münir Karaloğlu kampanya ile ilgili broşürlerin ve hediyelerin olduğu çantayı da motosikletlilere hediye etti. Proje ile kask kullanımının, trafik kazaları sebebiyle meydana gelen yaralanma ve ölümleri büyük oranda azaltabileceğinin farkına varılması ve motosiklet sürücülerinin kask olmadan trafiğe çıkmamalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

HER ŞEY SİZİN İÇİN

Sürücülere yolda uygulanan trafik denetimlerinden memnun olup olmadıklarını soran Vali Karaloğlu yolculardan ve sürücülerden olumlu yanıtlar aldı. Karaloğlu yolculara “Yapılan tüm denetimler, her şey sizin için, sizlerin sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir şekilde seyehat edebilmeniz için. Lütfen sizler de trafik kurallarına riayet edin bayramda sevinç evlerimiz hüzün evine dönüşmesin. Bayramın kutlu olsun” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
ANTALYASPOR: 4 GÖZTEPE :3
ANTALYASPOR: 4 GÖZTEPE :3