“Antalya enerjinin merkezi olabilir”

“Antalya enerjinin merkezi olabilir”

EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve YEKSEM Yürütme Kurulu Başkanı Şaban Tat, 12-14 Aralık tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecek olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM) ve Sergisi ile bireysel ve kamusal elektrik tüketiminde özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması amacını taşıdıklarını söyledi.

04 Kasım 2019 - 11:41

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi olarak, 2001 yılından bugüne kadar tek yıllarda istikrarla ve başarıyla sürdürülen ve Ulusal ölçekte sektörümüzdeki en ciddi etkinliklerden birisi konumunda olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM) ve Sergisi’nin 10.sunu gerçekleştirmenin haklı gururu içinde olduklarını söyleyen Şaban Tat, " 12-14 Aralık 2019 tarihlerinde Antalya’da Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz sempozyumla amacımız; bireysel ve kamusal elektrik tüketiminde özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşmasıdır. Antalya bu bağlamda turizm ve tarımdan sonra ürettiği enerji ile Türkiye’nin enerji merkezi olabilir" dedi.

“Sürdürülebilir enerji, sürdürülebilir ekonomi”

Tat, enerji sektörünün nabzını tutan YEKSEM ile üç gün boyunca güneş enerjisi başta olmak üzere; rüzgar, bio-kütlenin yanında enerji yatırımlarından enerji dönüşümüne ve depolama sistemlerine kadar çok sayıda konuda bilgi alışverişinde bulunup enerji paydaşları ile çözüm yolları arayacaklarını belirtti. "Enerjide yerli üretimin artması sadece doğal kaynakların korunmasına değil aynı zamanda enerji sektöründe istihdam olanaklarının da artmasına katkı sunacaktır" diyen Şaban Tat, ekonomik kalkınmanın enerjinin yenilenebilir kaynaklardan üretimiyle mümkün olduğunu belirtti.

Tat sözlerini şöyle sürdürdü: "10. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi ile sürdürebilir enerjinin çözüm yollarını bulmayı amaçlıyor, sürdürülebilir ekonominin yol haritasının yenilenebilir kaynaklarından geçtiğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bu doğrultuda sempozyumumuza bildiri gönderen ve katılım sağlayacak tüm bilim insanlarına ve enerji paydaşlarına teşekkür ediyor, 12-14 Aralık 2019 tarihlerinde Antalya’da Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz "X. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi" ne ilgi duyan tüm kişi, kurum ve kuruluşları bekliyoruz"

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SKYMED MEDİKAL HIZLA BÜYÜYOR
SKYMED MEDİKAL HIZLA BÜYÜYOR
Böcek “Kimseyi ötekileştirmeden hizmet ediyoruz”
Böcek “Kimseyi ötekileştirmeden hizmet ediyoruz”