ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR

ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR

Vali Münir Karaloğlu, Antalya’nın fetih sembolü Şehzade Korkut Camii ve Tekeli Mehmet Paşa Camii’ndeki restorasyon çalışmalarını inceledi.

03 Nisan 2020 - 20:05

 

Vali Münir Karaloğlu Antalya'nın tarihi Kaleiçi bölgesinde 1616 yılında inşa edilen Tekeli Mehmet Paşa Camii ve şehre Müslüman kimliğini kazandıran, Antalya’nın fetih sembolü olan Şehzade Korkut Camii’nin restorasyon çalışmalarınıinceleyerek,  yetkililerden bilgi aldı. Vali Karaloğlu’na, Antalya Vakıflar Bölge Müdürü Hüseyin Coşar ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Eravşareşlik etti.

EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Şehzade Korkut ve Tekeli Mehmet Paşa Camii’lerindeçalışmaların büyük bir oranda tamamlandığını da belirten Vali Karaloğlu “Tekeli Mehmet Paşa Camii’nde sona yaklaştık diyebiliriz. Şehzade Korkut Camii’nde ise büyük bir ilerleme var. Projeye uygun olarak çalışmalarımız sürüyor. İnşallah en kısa sürede iki camimizde çalışmalar son bulacak” dedi.

TEDBİRLER ÜST SEVİYEDE

Covid-19 tedbirlerine dikkat edilerek çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Vali Karaloğlu, hem Türkiye’de hem dünyada virüs tehdidi olan hassas bir süreçten geçildiğini ve bu süreçte çalışmaların sosyal mesafe ve sağlık kurallarına uyularak yapıldığını belirtti. Vali Karaloğlu da incelemeler boyunca sosyal mesafe kuralına dikkat etti.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda
 Büyükşehir Belediyesi yatırımlara devam ediyor
Büyükşehir Belediyesi yatırımlara devam ediyor