Antalya’nın teröristleri diye seslendi

Antalya'nın teröristleri diye seslendi

CHP ve İYİ Parti'nin ortak mitingi Antalya'da gerçekleşti. Mitingte konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener alana gelen vatandaşlara ' Antalya'nın teröristleri nasılsınız, iyi misiniz? diye seslendi.

19 Mart 2019 - 17:16 - Güncelleme: 19 Mart 2019 - 17:45

RANTA DEĞİL HALKA DÖNÜK PROJE

Millet İttifakı'nın ortak mitingi Kepez Arena önündeki alanda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılımı ile gerçekleşti. İlk olarak kürsüye çıkan ve yapacaklarını anlatan Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Antalya’ya gönül veren herkesle bir olmaya devam edeceklerini ve dertlerinin ortak olduğunu söyledi.  Antalya’nın refah seviyesini yükseltmek için göreve geleceklerini dile getiren Böcek, “ Bütün sorunları ve dertleri çözmeye geliyoruz. Yerelden kalkınacağız. Mutfaktaki yangın sönecek. Biz varken kimse yatağına aç girmeyecek. Antalya’yı beraber yönetecek ve kalkındıracağız. İşçi kardeşlerimin hiçbiri siyasi görüşünden dolayı işten çıkarılmayacak. Telaşa kapıldılar ‘Böcek gelirse sosyal yardım kesilir’ diyorlar. Bizim projelerimiz ranta değil halka yöneliktir. 31 Mart gecesi Antalya’da herkes kazanacak. Ben sen yok biz varız, biz birlikte yaparız" dedi. 

ANTALYA'NIN TERÖRİSTLERİ NASILSINIZ?

Böcek'ten sonra mikrofonu alan Meral Akşener ise konuşmasında daha çok  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi ve Erdoğan'ın mitinglerde yaptığı konuşmaların yer aldığı VTR'leri vatandaşlara izletti.  Erdoğan'ın Cumhur İttifakı'na oy vermeyenlere terörist dediği yönünde iddialarda bulunan ve bu nedenle hakkında 50 milyon dolarlık dava açılan Akşener, kalabalığa Antalya’nın teröristleri nasılsınız, iyi misiniz? diye seslendi. Akşener, turizme yönelik de eleştiride bulundu. Akşener, "Turizm ne durumda, turizmden memnun musunuz? E önüne gelene tepki koyuyorlar ya. Antalya turizminin Antalya’ya gelen turistlerin 3 ülkeye bağlı olması doğru mudur? Pazarın çeşitlenmesi gerekmez mi? Neden yapmıyorlar çünkü vizyonları yok. Turizmden geçinen esnaf sabahtan akşama kadar sinek avlıyor. Sayın Böcek öncelikle turizm konusunda elinizden gelenleri büyük bir vizyonla ortaya koyacaksınız" diye konuştu.

ZAM YAĞMURU OLACAK DEDİ

31 Mart yerel seçimlerinden sonra vatandaşların zam yağmuru ile karşı karşıya kalacağı iddiasında da bulunan Meral Akşener halktan iktidara oy vermemesi, iktidarın kulağını çekmesini istedi.31’inde her şey devam ettiği taktirde ertesi gün zam yağmuru ile kalkacaksınız. Tencere bütün iktidarları sallar, rahmetli Demirel’in bir sözü. O kulağı çekin, öyle çekin ki bu kilak morarsın. 31’i akşamı o kulak çekilmelidir. Bize PKK’lı dedi ya biz bugüne kadar MHP’nin ve AKP’nin seçmenine kardeşimizdir demekten başka bir şey demedik" ifadelerini kullandı.  Akşener'den sonra konuşan Kemal Kılıçdaroğlu ise daha çok birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kılıçdaroğlu, "Kurtuluş Savaşı'nı birlikte verdiysek, ayrım yapmadıysak, doğu batı, kuzey ve güney demediysek, hep birlikte bayrağımız, vatanımız için mücadele ettiysek şimdi demokrasi için mücadele edeceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz, kimsenin önünde diz çökmeyeceğiz, hiç kimsenin baskısına ‘evet’ demeyeceğiz" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından adaylar tek tek sahneye çağırıldı ve kalabalığı selamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akdeniz'in en güzeli Açelya Yalçınkaya
Akdeniz'in en güzeli Açelya Yalçınkaya
Triatlon Takımımızdan 5 Madalya
Triatlon Takımımızdan 5 Madalya