’Antalya’yı 2 meclis üyesi ile idare ettik’

'Antalya'yı 2 meclis üyesi ile idare ettik'

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasının ardından meclisteki sandalye sayısının İmamoğlu'nun hizmet etmesine engel teşkil ettiği yönündeki görüşlere yanıt veren CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, "Biz Bekir Kumbul'un Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 2 CHP'li meclis üyesi ile Antalya'yı gayet iyi idare ettiğimizi düşünüyoruz. İstanbul'da da bunu başaracağımıza inanıyoruz" dedi.

26 Haziran 2019 - 14:18 - Güncelleme: 26 Haziran 2019 - 14:20

Kumbul, "Ekrem bey tecrübeli bir isim mecliste neyin ne olduğunu herkes görecek. Belediye Meclisleri artık canlı yayında verildiği için hangi meclis üyelerinin halkın yararına maddelerde ne oy kullandığını takip edebilecek. Daha sonra yapılacak yerel ve genel seçimlerde bunu değerlendirecektir. Meclis üyesinin hangi partiden daha çok olduğu değil, kenti düşünen meclis üyelerinin varlığı önemlidir" diye konuştu.

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, 23 Haziran İstanbul seçimlerini değerlendirdi. İstanbul'da CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun büyük bir farkla seçimi kazanması sonrası erken seçim konusu üzerinde görüşlerini açıklayan CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, partisinin erken seçim talebi olmadığını, iktidarın erken seçime yönelik böyle bir girişimi olursa kendilerinin seçime hazır olduklarını söyledi.  

İstanbul seçiminde her partiden oy aldıklarını kimlerin oy verip kimlerin vermediğinin ayrımını yapmadıklarını belirten Kumbul, İmamoğlu'nun herkesin belediye başkanı olarak hizmet vereceğini kaydetti. Kumbul bu konuda şunları söyledi: "Seçmene birlik ve beraberlik içinde ilerleyeceğimizi beyan ettik. Her partinin tabanından oy istedik. 800 binin üzerindeki farkı gördüğümüzde tüm partilerden oy geldiğini gördük. Seçmene hangi partiye oy verdiğine göre ayırmamak gerekiyor. Ekrem İmamoğlu herkesin belediye başkanı olacaktır. Bize çalışan herkese teşekkür ediyoruz. HDP'yi diğerlerinden ayırmaya gerek yok. HDP seçmeni de destek vermiştir ayrıca AKP seçmeni, MHP hatta kendi adayları olmasına rağmen Saadet Partisi seçmeni de oy vermiştir. Bir seçmeni diğerinden ayırma gibi bir lüksümüz yok"

Başkan Kumbul, İmamoğlu'nun 23 Haziran seçiminde çok sayıda ilçede önde olmasına karşın Büyükşehir Belediye Meclisinde sayısal üstünlüğün Cumhur İttifakı'nda olması nedeniyle kente hizmet konusunda sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı sorusuna da yanıt verdi. Her seçimin ciddi mali yükü olduğunu vurgulayan ve sürekli seçim yapılmasını doğru bulmadıklarını belirten Kumbul, " Maalesef 8-10 ayda bir seçim yapıyoruz. Sürekli seçim yapılmasını doğru bulmuyoruz. Sandalye sayısı konusunda bir endişemiz yok. Biz Antalya'da Bekir Kumbul'un Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 2 CHP'li meclis üyesi ile Antalya'yı gayet iyi idare ettiğimizi düşünüyoruz. Ekrem bey tecrübeli bir isim mecliste neyin ne olduğunu herkes görecek. Belediye Meclisleri artık canlı yayında verildiği için hangi meclis üyelerinin halkın yararına maddelerde ne oy kullandığını takip edebilecek. Daha sonra yapılacak yerel ve genel seçimlerde bunu değerlendirecektir. Meclis üyesinin hangi partiden daha çok olduğu değil, kenti düşünen meclis üyelerinin varlığı önemlidir.

Öte yandan CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, bir gazetecinin Büyükşehir Belediye şirketlerinde iki CHP'li yöneticinin yer almasını nasıl değerlendirdiği sorusuna da yanıt verdi. Kumbul, "Önceki dönemde, AK Parti döneminde, il başkanı farklı şirketlerin yönetim kurullarında yer aldı. Şirketlerin yönetim kurullarında AK Parti kadrolarıyla doldurulduğunu gördük. Şimdi bizim iki ilçe başkanımız şirket yönetiminde yer aldı. Şirketlerde 100'den fazla yönetim kurulu üyesi var. Ben parti yöneticilerinin yönetim kurulunda yer almasının şahsen doğru olmadığını düşünüyorum. Ama belediye başkanımız demek ki bu iki yöneticimizin kente katkısı olacağını düşünmüş ve onları şirketin yönetim kuruluna almış. Bana teklif gelseydi asla kabul etmem" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkmaz:
Korkmaz: "Hata yaptık, sorumlusu benim"
Şoförlere öfke kontrolü semineri
Şoförlere öfke kontrolü semineri