ANTALYASPORLU YÜZÜCÜLER AVRUPA SEFERİNE DEVAM EDİYOR

ANTALYASPORLU YÜZÜCÜLER AVRUPA SEFERİNE DEVAM EDİYOR

Yıldız Milli Takımımız ile Sırbistan'ın Belgrad kentinde 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşen Belgrade Trophy 2022 müsabakalarına katılan Antalyaspor yüzme takımının genç sporcuları Emir Batur Albayrak ve Talya Erdoğan elde ettikleri birincilikler ile topladıkları 4 altın madalyanın ardından milli takım kafilesinde bulunan baş antrenörümüz Turgay Demircioğlu ile birlikte 3-5 Haziran 2022 tarihlerinde Portekiz'in Setubal kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Açık Su Şampiyonası'na katıldılar.

06 Haziran 2022 - 15:10

Takım arkadaşları Sevim Eylül Süpürgeci ve Poyraz Şan Aşkın'ın da ülkemizden hareket ederek katılım gösterdiği milli takım kafilemizin 18 sporcu ve 5 antrenörden oluşan kadrosunda Antalyaspor’dan  4 sporcu ve 1 antrenör yer almış oldu.

AVRUPA ŞAMPİYONU ALBAYRAK

Üç gün süren zorlu müsabakaların ilk gününde şampiyonanın açılışı özelliğini taşıyan Erkekler 5000 metre yarışında Antalyasporlu milli yüzücü Emir Batur Albayrak, 22 sporcu içinde elde ettiği 01:06.42'lik derecesi ile yarışı birinci tamamlayarak ulusal yüzme tarihimizin ilk "Avrupa Şampiyonu" oldu ve unutulmaz bir başarıya imza attı.

KIZLAR YİNE BOŞ GEÇMEDİ

Erkekler kategorisinde elde edilen bu tarihi başarının ardından kadınlar 5000 metre’de yarışan kırmızı beyazlı milli sporcular Sevim Eylül Süpürgeci Avrupa 2.'si, Talya Erdoğan ise Avrupa 3.'sü olarak gümüş ve bronz madalyaları kazandılar ve takım arkadaşlarının Avrupa şampiyonluğunu taçlandırmış oldular.

ALTINLA BAŞLADILAR, ALTINLA KAPATTILAR

Antalyasporlu kulaçların Erkekler ve kadınlar 5000 metrede altın, gümüş ve bronz madalyalara koyduğu ambargonun ardından şampiyonanın son günü yüzülen bayrak yarışlarında bir birincilik daha geldi.

Yüzücüler Emir Batur Albayrak, Sevim Eylül Süpürgeci ve Talya Erdoğan bir diğer milli yüzücü Tuncer Berk Ertürk ile oluşturdukları 4 kişilik karışık bayrak takımımız 4x1250 metre yarışında “Avrupa Şampiyonu” olarak al bayrağımızı bir kez daha gururla göndere çektirdi. Bu sonuçla beraber sporcularımız altın madalya ile açılışını yaptıkları şampiyonanın altın madalya ile kapanışını da yaptılar.

HEDEF GERÇEKLEŞTİ

Antalyasporlu milli sporcular Albayrak, Süpürgeci ve Erdoğan’ın 2şer madalya toplayarak toplamda 6 madalyaya uzandığı yarışların sonucunda baş antrenör Turgay Demircioğlu’nun Şubat 2022’de Antalyaspor yüzme takımı adına açıkladığı Avrupa’dan gelecek ilk altın madalyayı Türkiye Açık Su Yüzme tarihine kazandırma hedefi de gerçekleşmiş oldu.

SIRBİSTAN VE PORTEKİZ TAMAM, SIRADA ROMANYA VAR

Milli takımımızın değişmez isimleri haline gelen kırmızı beyazlı sporcular Emir Batur Albayrak, Sevim Eylül Süpürgeci ve Talya Erdoğan, antrenör Turgay Demircioğlu ile beraber, 5-12 Temmuz 2022 tarihlerinde Romanya’da düzenlenecek Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda madalya avına havuzda devam edecekler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaaltı’nda 7 noktaya iftar sofrası  
Konyaaltı’nda 7 noktaya iftar sofrası  
AGC 2022 Yılı Antalya Basın Ödülleri yarışmasında dereceye giren eserler
AGC 2022 Yılı Antalya Basın Ödülleri yarışmasında dereceye...