ASMMO seminerleri sürüyor

ASMMO seminerleri sürüyor

Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının tarafından düzenlenen E-Uygulamalar konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.

19 Kasım 2019 - 12:27

Seminerin açış konuşmasını yapan Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR; konuşmasında: "E-uygulamalar ile ilgili meslek camiası olarak bu uygulamaların karşısında olmadık. Aksine destekledik. Kayıt dışılığın önlenmesini ne çok isteyen camia biziz, ancak yetersiz alt yapılar yüzünden gece yarılarına kadar ofislerimizde kalmak istemiyoruz. Bu meslek camiası bunları hak etmiyor. E-fatura bizim problemimiz değil, fatura düzenlemek zorunda olan biz değiliz, müşterilerimiz. Bu konu ile ilgili hem Ticaret Odası Başkanımızdan, hem Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanımızdan bu uygulamanın tekrar gözden geçirilmesi konusunda bilgilendirme yapıp desteklerini istedik. Bir ricada siz meslektaşlarımıza, müşterilerinizin böyle talepleri olabilir. Bu sorumluluğu üstünüze almayın bunun hukuki sonuçları olur" dedi. Konuşmasını başarılı bir seminer dilekleriyle sona erdirdi.

Seminerde İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Eğitim Müdürü SMMM İnci Şalcı meslek mensuplarına E-Uygulamalar konusunda detaylı bilgiler verdi. Şalcı; e-fatura, e-defter, e-arşiv, e-uygulamalarda gelir kaydı, e-irsaliye, e-serbest meslek makbuzları konularında güncel değişiklikler, pratik çözüm yolları ve hayata geçirilmesi düşünülen tebliğ taslakları hakkında açıklamalarda bulundu. İnci Şalcı  meslek mensuplarının merak ettikleri soruları da  cevapladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Miran: “Hocalı katliamının hesabı sorulmalı’
Miran: “Hocalı katliamının hesabı sorulmalı’
Konyaaltı Belediyesi yardım eli uzattı
Konyaaltı Belediyesi yardım eli uzattı