ASMO 30.yılını kutladı

ASMO 30.yılını kutladı

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının(ASMO) 30’uncu kuruluş yıl dönümü ve 1-7 Mart Muhasebe Haftası münasebetiyle Oda üyeleri Atatürk Anıtı’na çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu.

03 Mart 2020 - 17:47 - Güncelleme: 03 Mart 2020 - 18:29

ASMO Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar,  Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmada, 27 Şubat gecesi İdlib’te rejim güçleri tarafından yapılan hain saldırıda şehit düşen askerlerimize rahmet, gazilerimize de acil şifalar diledi. yaşanan saldırıda şehit olan Mehmetçik’e Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diledi.

Çavdar konuşmasında ekonominin düzelme eğilimi göstermesinin üretime teşvik ile sağlanabileceğini söyledi. Çavdar sözlerini şöyle sürdürdü: “10 yıl önce başlayan ve günümüzde tamamlanmak üzere olan 4’üncü endüstri devrimiyle, muhasebe meslek mensuplarının vizyonu tamamen değişmek üzere. Dijital değişim sonrası, işletmelerin ihtiyacı olan danışmanlık ve denetim hizmetleri muhasebe meslek mensuplarının birincil meşguliyeti olacaktır.Büyük veri yönetimi ve veri madenciliği yapan yazılımların ve dijital asistanların entegre hizmetlerinin hızlı gelişimini yakından takip ediyoruz. BU araçların finans ve muhasebe dünyasınca beklenen kabiliyetleri kazanmasıyla birlikte yatırımcılar ve işletmeler yıl sonlarında değil anlık olarak hazırladığımız finansa raporlarla rotalarını belirleyecektir” dedi.

Antalya’ da faaliyet gösteren muhasebe meslek mensupları, oda bünyesinde farklı siyasi ve kültürel dinamiklerini içinde barındıran büyük ve onurlu bir aile olduklarını ve 30. Kuruluş yıldönümünü de kutladıklarını aktaran Başkan Çavdar, meslek paydasında buluşarak çağdaşlaşma ve aydınlanma yolunda görevlerini ifa etmeyi sürdüreceklerini aktardı. ASMO’nun değişen mevzuatlar ve teknolojik yeniliklere dair oda bünyesinde panel ve seminerler düzenlediğini de belirten Çavdar, üyelerin mesleki anlamda sorunlar yaşamalarının önüne geçtiklerini kaydetti.

Çavdar’dan sonra söz alan Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği(TÜRMOB) Genel Sekreteri Yahya Arıkan ise 1990 yılında yasal statüye kavuştuklarını ve Türkiye’nin dört bir yanında kurumsallaştıklarını aktararak,“ Bugün 115 bin mali müşaviri, 5 bin yeminli mali müşavir, 78 odada mali müşavir odası, 8 ilde yeminli mali müşavir odası olan çalışanlarıyla 500 bin bunu bulan büyük bir aileyiz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Kafesler Yenilendi
Kafesler Yenilendi