ASSİM’de girişimcilik semineri

ASSİM’de girişimcilik semineri

Muratpaşa Belediyesi’nin aynı zamanda Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesine de ev sahipliği yapan Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) burslu öğrencilerine yönelik “Girişimci Kimdir?”, “Girişimciliğin Temelleri Nelerdir?” başlıklarında seminer verildi.

08 Ekim 2019 - 16:14

TÜKD Antalya Şubesi, burslu öğrencileriyle ASSİM’de bir araya gelerek yöne eğitim yılının açılışının gerçekleştirdi. Şube Başkanı Ayla Yüksel, yeni eğitim ve öğretim yılında yapılacak çalışmaları anlattığı açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte Prof. Dr. Fulya Sarvan ise Muratpaşa Beldiyesi’yle birlikte yürütülen ‘Kız Çocukları İçin Aile Temelli Güçlendirme Projesi’nin tanıtımını yaptı ve öğrencileri yeni projelerde yer alarak katkı vermeleri için davet etti.

Etkinlik, üniversitede öğrencilerine yönelik ASSİM İnovasyon Merkezi Koordinatörü Eda Şahal tarafından “Girişimci Kimdir?”, “Girişimciliğin Temelleri Nelerdir?” konulu semineriyle devam etti. Seminere müzik ve dans eşliğinde başlayan Şahal, katılımcılara yaratıcı, üretici ve hayallerinin peşinden koşan bireyler olmalarının başarı getireceğini, yenilikçi fikirlerin son yıllarda birçok kurum tarafından desteklendiğini söyledi. Şahal, bu durumun Türkiye’nin geleceği için umut verici olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırcami'de tarihi an
Kırcami'de tarihi an
THY, Rusya'da 6 şehire uçacak
THY, Rusya'da 6 şehire uçacak