Atay Uslu: Çiftçimizin Yanındayız

Atay Uslu: Çiftçimizin Yanındayız

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz-Pa Komisyonu Başkanı Atay Uslu, Hükümetimizim ve Devletimizin çiftçimizi bir nebze olsun rahatlatmak İçin, üretimi kesintisiz devam ettirebilmek için,  finansal destekler ve mali kolaylıklar sunmaya devam ettiğini anlattı. 

25 Nisan 2020 - 21:26 - Güncelleme: 25 Nisan 2020 - 22:02

Antalya Milletvekili Atay Uslu salgın sürecinde çiftçiye sunulan kolaylıkları şöyle anlattı: .

BİTKİSEL ÜRETİMDE 50 BİN TL FAİZSİZ KREDİ

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden Bitkisel üretim yapan işletmelerimiz, 50 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabilecekler. 50 bin TL üzeri krediler ise en az %50 oranında sübvanse edilecek.

HAYVANSAL ÜRETİMDE 100 BİN TL  FAİZSİZ KREDİ..

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden Hayvansal üretim yapan işletmelerimiz, 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabilecekler. 100 bin TL üzeri krediler ise en az %50 oranında sübvanse edilecek. 

SEBZE VE MEYVE İHRACATININ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ AŞTIK.   

Yaş meyve ve sebze ihracatında, taşıyacılara 14 günlük karantina süresi gibi koronovirüsün ortaya çıkardığı engelleri aşma konusunda Hükümetimiz gerekli çalışmaları yaptı ve çözümler üretildi. Tarım ürünlerimizin ihracatının devamını sağlamak için hem pazarlama hem lojistik süreçlerini takip ediyoruz. Sebze ve meyvede ihracat devam edecek...

ÇİFTÇİLERİMİZİN FİNANSAL SİCİLİ BOZULMAYACAK.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin verdiği, vadesi Nisan ve Mayıs aylarında dolacak olan kredilerin anapara ve faiz tutarları 2 ay süreyle faizsiz olarak ertelendi. 

ÇİFTÇİMİZE TEŞEKKÜRLER. 

Bu zor günlerde çiftçimizi desteklemek için yeni çalışmalar yapmaktayız. Çiftçimize destekleri dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Hükümetimize, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’a, Tarım Orman Bakanımız Bekir Pakdemir’liye  teşekkürlerimizi sunarız.  

Tarımsal üretime devam eden  Çiftçilerimize şükranlarımızı sunarız. Çiftçilerimizi Seviyoruz. Çiftçilerimizin yanındayız. 

BİRAZ SABIR. GÜZEL GÜNLER YAKIN. 

Koronovirüs salgını nedeniyle, Dünyamız zor günlerden geçiyor. 

Bu süreç birlik beraberlik ve tedbirlere riayet ile inşallah aşılacaktır. Güçlü bağışıklık sistemi için meyve ve sebzeyi bol bol yiyelim.

Antalya’yı Seviyorum. 

Türkiye’yi Seviyorum. 

Biraz Sabır. Güzel günler yakın..

Beraber Aşacağız,

Birlikte Başaracağız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
BAŞKAN BÖCEK'E TRAKEOSTOMİ UYGULANDI
BAŞKAN BÖCEK'E TRAKEOSTOMİ UYGULANDI