ATAY USLU: “KAŞ BENİM ATA YURDUM”

ATAY USLU: “KAŞ BENİM ATA YURDUM”

Antalya Milletvekili Atay Uslu, AK Parti hükümetleri döneminde turizmden sağlığa, eğitimden kültüre, tarımdan ulaşıma kadar kazandırılan yatırımlar ve projeler ile dünyanın her yerinden turistin ilgi odağı olan Kaş’ın değer kazanarak, dünya çapında bir marka olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

16 Ocak 2020 - 14:27

“Kaş Benim Ata Yurdum” diyen Atay Uslu, “Butik Turizmden, Organik Tarıma, Likya'dan, Yörük Kültürüne, Sahilden, Yaylaya Kaş'a önemli hizmetler için çalışıyoruz. Kaş butik turizmde bir marka haline geldi. Büyük otellerin olmadığı, butik turizmi hem geliştireceğiz hem de bu turizm için kültür ve çevrede muhafazakâr ve koruyucu  politikalar sürdüreceğiz”  diye konuştu.

KAŞ'A ULAŞMAK KOLAYLAŞIYOR

Kaş’ın ulaşımını kolaylaştıran adımları attıklarını söyleyen Atay Uslu, hem karayolu hem havayolu noktasında müjdeler verdi. Uslu, “Kaş'ı yatay yollarla Antalya'ya, dikey yollarla da İç Anadolu'ya bağlantılarını kuvvetlendirerek Kaş'a ulaşımı kolaylaştırıyoruz. Finike-Kaş ve Kaş – Kalkan arası yollarımızı sıcak karışım asfalt ile kapadık. Kalkan-Seydikemer arası bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor.  Kaş-Kasaba, Gömbe-Elmalı yollarını yapıyoruz. Kaş-Demre-Finike bölünmüş yol ve tüneller çalışmalarının projeleri tamamlandı. İnşallah bu proje ile Antalya'dan, Muğla'ya kadar bölünmüş yol ile Akdeniz şeridini boydan boya bölünmüş yollar ile birbirine kavuşturacağız. Kaşımızı hem Karayolları ile hem de havayolu ile ulaşabilir kılıyoruz. Kaş-Demre Havaalanı proje çalışmaları ihale aşamasına geldi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 2022 yılında ilk uçağın ineceğinin sözünü verdi. Bölgenin havalimanına ihtiyacı var. Hem bölge insanın İstanbul, Ankara'ya ulaşımı hem lojistik anlamda tarım ürünlerinin yurtdışı ve iç pazara ulaşması anlamında önemli rol oynayacak. Yalnızca Kaş değil Demre, Finike, Kumluca, Kalkan, Kınık bütün bölge bu havalimanından faydalanacak. Havaalanı tamamlandıktan sonra Antalya'mız 3 havaalanına sahip tek İl olacak. Kaş ilçemize modern bir otobüs terminali kazandırdık. Ağullu mahallemize yapılan Kaş Otobüs terminalimiz hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

KAŞ'TA VERİMLİ TOPRAKLAR SU İLE BULUŞUYOR

Uslu, sadece turizm ile değil, tarım alanında da Kaş’ın gelişimine ivme katacak su projelerini hızlandırdıklarını anlattı. Baraj ve gölet inşaatlarının sürdüğünün altını çizen Atay Uslu, “Bu alanda barajlar ve göletler yaptık yapmaya devam edeceğiz. Bu projelerden biri Kaş İkizce Barajı, 2016 yılında tamamladık, 911.000 m3 su biriktirme hacmine sahip baraj, 2.060 dekar zirai arazinin sulanmasına hizmet etmektedir. Sütleğen Barajı devam etmekte, 2,02 milyon m3 su biriktirme hacmine sahip olacak baraj, 6370 dekar zirai arazinin sulanmasına hizmet edecektir. Kasaba Kıbrıs Barajı Projesi ile Kasaba, Dirgenler, Uğrar, Karadağ, Ahatlı, Çeşme, Belkonak köylerine ait toplam 35170 da tarım arazisinin sulama suyu temin edilecek. Şuan baraj inşaatımız devam ediyor. Sütleğen, Çamlıova, Yeşilköy, Kılıçlıyayla, Yeşilbarak göletlerinin yapımı devam etmektedir” diye konuştu.

‘EĞİTİME YAPILAN YATIRIM GELECEĞİMİZE YAPILAN YATIRIMDIR’

AK Parti’nin eğitime bakış açısının yapılan hizmetlerle kanıtlandığını, eğitim alanında yatırımların hız kesmeden sürdüğünü aktaran Uslu, 17 yılda Kaş ilçesine 21 İlkokulu, ortaokul ve lise binası; 3 öğrenci pansiyonu, 6 anaokulu binasını yapıp eğitim öğretime kazandırdıklarını vurgularken son dönemde hizmete açılan Fen Lisesi için 200 kişilik pansiyon, Çavdır Endüstri Meslek Lisesi, Ova Mahallesindeki Göl İlkokulu ve Kınık İmam Hatip Ortaokulu’nu örnek verdi.

HER İŞİN BAŞI SAĞLIK

Sağlık yatırımlarına da değinen Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kaş ilçesindeki Devlet Hastanesi’nin yenilendiğini, hastanedeki doktor ve personel sayısının iyi bir noktaya geldiğini söyledi. Uslu, “Her İlçemizdeki hastanelerimizi tek tek yeniledik. Bunlardan bir tanesi de Kaş Devlet Hastanemiz. Artık Kaş Devlet Hastanemizde heyet raporları verilebiliyor. Ova Mahallemize semt polikliniğini kazandırdık. 7 gün 24 saat hemşerilerimizin istifade edebileceği Semt Polikliniğimiz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

‘2020 PATARA YILI OLABİLİR’

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2018’i ‘Troya Yılı’, 2019’u ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan ederek Türkiye’nin kültürel değerlerinin dünya çapında öne çıkarılması amacıyla başlattığı uygulama kapsamında 2020 yılı temasının Kaş ilçesi sınırlarındaki ‘Patara Antik Kenti’ olmasının beklendiğini belirten Atay Uslu, 2020 yılının turizm açısından büyük önem arz ettiğini, bu açıdan Patara Antik Kenti’nin Türkiye teması olarak belirlenmesi halinde Restorasyon çalışmalarının yoğunlaşacağını, bu durumun tarihi eserlerimizin korunması, Likya yolunun tanıtımı, su altı turizminin büyütülmesi anlamında birçok önemli proje ve yatırımların hayata geçmesine vesile olacağını kaydetti.

‘MUTLU KAŞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Uslu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kaş’ın bir avantajı Kaş’ı bilen, siyasettin içinden gelen halkın istek ve ihtiyaçlarına vakıf, aynı zamanda turizmci bir belediye başkanına sahip olması. Mutlu bir Kaş için vaad ettiği projeleri sırayla hayata geçiriyor, bizde onun her vakit destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu anlamda Çavdır mahallemize mahalle ve konağı ve çok amaçlı salonu yaptık hizmete açtık. Kınık mahallemize inşa sürecini başlattığımız kapalı Pazar yerini bir an önce tamamlayıp hizmete açacağız. Ayrıca Gömbe’ye bir panayır yeri yapacağız. İnsanımız mutlu, şehriniz güzel olmaya devam edecek. Kaş ilçemizdeki projeler, yatırımlar için Hükümetimize, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Bakanlarımıza şükranlarımızı sunarız.   Projelerin hayata geçmesinde büyük emeği  olan başta Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na, Belediye Başkanımız Mutlu Ulutaş’a, İl Başkanımıza, İlçe Başkanımıza, Milletvekili Arkadaşlarımıza, Valimiz Münir Karaloğlu'na teşekkürlerimi sunarım. Biz Antalyayı Seviyoruz. Havasını suyunu yaylasını sahilini seviyoruz. İnsanını Seviyoruz. Antalya'ya ve Antalyalıya hizmet büyük bir onurdur”

 

Haber:  Murat ŞENTÜRK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Yazıcı’dan Başkan Böcek’e iadeyi ziyaret
Vali Yazıcı’dan Başkan Böcek’e iadeyi ziyaret
Akdeniz dijital fuarla dünyaya açılacak
Akdeniz dijital fuarla dünyaya açılacak