ATM hırsızları yakayı eleverdi

ATM hırsızları yakayı eleverdi

Antalya ili başta olmak üzere birçok ilde farklı bankalara ait ATM cihazlarına “Deep İnsert Skimmer” olarak tabir edilen kart kopyalama cihazı yerleştirerek çok sayıda vatandaşımıza ait banka/kredi kartlarından nakit para çeken şüphelilerin eşkâlleri tespit edildi ve şüphelilerin yakalanmasına yönelik Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda 2 şüpheli gözaltına alındı.

08 Şubat 2020 - 16:50

Eşkâlleri belirlenen (2) şüpheli şahsın 04 Şubat günü Lara bölgesinde bulunan bir ATM cihazına kart kopyalama cihazı taktıkları bilgisi elde edilmesi üzerine, şüpheliler gece geç saatlerde ATM cihazında bulunan kart kopyalama düzeneğini sökmeye geldikleri esnada yakayıeleverdi.  Şüpheli şahıslardan (Ş.A.) isimli şahsın (6) ayrı suçtan aranma kaydının bulunduğu ve cezaevi firarisi olduğu, diğer şüpheli (K.Ş.) isimli şahsın ise (21) ayrı suçtan aranma kaydının bulunduğu anlaşıldı.

Şüpheli şahıslara ait üst, araç ve ikamet aramalarında; kart kopyalama düzenekleri, kart şifresini öğrenmek için kullanılan gizli kamera düzenekleri, çok sayıda manyetik şeritli kart, 1 adet sahte sürücü belgesi, suçtan elde edildiği tespit edilen para ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Şüphelilerden ele geçirilen manyetik şeritli kartlar üzerinde yapılan incelemede; çok sayıda başka şahıslara ait banka/kredi kartı bilgilerinin kopyalanarak nakit çekim yapılmaya hazır hale getirildiği anlaşılırken, şüphelilere ait dijital materyaller üzerinde yapılan incelemede de suç unsuru çok sayıda veri kaydına rastlanıldı.

Şüpheli şahıslar haklarında yapılan işlemlerinin ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi ve çıkarıldıkları Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak cezaevine götürüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 Haziran'da normalleşme süreci başlıyor
1 Haziran'da normalleşme süreci başlıyor
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi