Aydın: "İsa Yıldırım yalan söylemiş"

Aydın: "İsa Yıldırım yalan söylemiş"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP'den Aksu Belediye Başkan Adaylığı geri çekilen İsa Yıldırım'ın 'adaylığımı Koray Aydın engelledi' sözlerine karşılık olarak, "İsa Yıldırım yalan söylemiş" ifadelerini kullandı.

14 Mart 2019 - 18:07 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 18:24

ELİMİ ÖPÜP ÖZÜR DİLEDİ

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti Antalya İl Başkanlığında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Daha önce CHP'den Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı yapılan ancak İYİ Parti'nin itirazı üzerine başkan adaylığı geri çekilen İsa Yıldırım, adaylığını istemeyen kişinin Koray Aydın olduğunu söylemiş ve Koray Aydın'ı suçlamıştı. Yıldırım'ın adaylığını engelleyip engellemediği yönündeki soruya cevap veren Koray Aydın ise İsa Yıldırım'ın işin özünü öğrendikten sonra kendisinden özür dileyip el öptüğünü söyledi.

KENDİSİ KİMİN YAPTIĞINI İYİ BİLİYOR

Aydın yaptığı açıklamasında Yıldırım'a şu ifadelerle yanıt verdi: "Bu aralar kimin başına taş düşse benden biliyorlar. İsa Yıldırım yalan söylemiş, Ankara'ya geldi işin bütün detayını öğrendi size haksızlık etmişim dedi ve elimi öptü gitti.  Böyle konuşuyorsa benden biliyorsa ben alışığım. Sözleri onu bağlar. Farz edelim ki dediği gibi olsun yanlış bir şey mi olur?, Siyasette tercihler vardır. Bunu herkes kabul etmelidir. O kendisi kimin yaptığını iyi biliyor söyleyemiyor ama taş atılacak yer ben olduğum için benden biliyor. Hiç önemi yok istediğini desin"

'AKSU'NUN DEDİĞİ OLACAK'

CHP'den adaylığı geri çekilen İsa Yıldırım ise Ocak ayında DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile Ankara'da bir araya gelip görüştükten sonra DSP'den aday olmuştu. Yıldırım adaylık sonrası yaptığı konuşmada, “Ankara’nın dediği değil Aksu’nun dediği olacak. Ankara ne derse desin Aksu’nun söylediği önemlidir. 31 Mart’ta bunu tüm Aksulular gösterecek. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Aksu’nun problemlerini hep birlikte el ele verip çözeceğiz” ifadelerini kullanmıştı. Geçtiğimiz dönem Büyük Birlik Partisi'nden belediye başkanlığına aday olan İsa Yıldırım'ın Aksu'da 8043 oy aldığı ve ciddi bir oy kitlesi olduğu biliniyor.  

Haber: Murat ŞENTÜRK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"