BAKAN FATMA BETÜL SAYAN KAYA’DAN İSTİHDAM MÜJDESİ

BAKAN FATMA BETÜL SAYAN KAYA’DAN İSTİHDAM MÜJDESİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Vali Münir Karaloğlu Antalya’da bir takım ziyaretlerde bulundu.

12 Şubat 2018 - 18:36

 

 

Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) Görevlileri Hizmet İçi Eğitim Programı'na katılmak için Antalya'ya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Vali Münir Karaloğlu ile Antalya’da bir takım ziyaretlerde bulundu.

İLK ZİYARET ŞEHİT EŞİNE

Bakan Sayan Kaya ile Vali Karaloğlu ilk olarak Zeytin Dalı  Harekâtı’nın dördüncü gününde şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta'nın eşi  Saide Usta'yı ziyaret etti. Şehidin eşine başsağlığı dileyen Sayan Kaya, terör  örgütlerine karşı kararlı mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü  söyledi.

Şehit evini ziyaretin ardından Bakan Sayan Kaya ile Vali Karaloğlu Memur Evleri Mahallesi'ndeki çocuk evini ziyaret etti. Ziyaret ettikleri çocukevinde kız çocuklarıyla sohbet eden Bakan Kaya ile Vali Karaloğlu, Kapalı Yol’a geçerek esnafı ziyaret edip vatandaşlar ve turistlerle sohbet etti.

ÇİNLİLER DAVETE İCABET ETTİ

Bakan Kaya ve Vali Karaloğlu kapalı yol esnaf ziyareti sırasında Çinli turist kafilesiyle karşılaştı. Bakan Kaya Çinlilere selam verdi. Çinli turistler Bakan Kaya’nın samimi ilgisini görünce kendisiyle fotoğraf çektirmek istedi. Bunun üzerine Bakan Kaya ve Vali Karaloğlu Çinli turistlerle fotoğraf çektirdi.Vali KaraoloğluÇinli turistlerle fotoğraf çektirdikten sonra “Çin ziyaretim sırasında Çinlileri Antalya’ya davet etmiştim görüyoruz ki Çinliler davetimize icabet etmişler” açıklamasında bulundu.

Kapalı Yol ziyaretinin ardından Antalya Olgunlaşma Enstitüsü'ne geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya ile Vali Karaloğlu, Teke Yöresi Yörükleri'nin sosyal yaşam ve giyim  kültürünü yansıtan "Yörüklerde Baş ve Aksesuarlar" sergisinin açışını gerçekleştirdi. Enstitü yetkileri eserler ve çalışmalar hakkında Bakan Kaya ve Vali Karaloğlu’na bilgi verdi.

ÜÇ BİN İSTİHDAM MÜJDESİ

Son olarak Bakanlığın Kemer’de düzenlenen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) Görevlileri Hizmet İçi Eğitim Programı'na katılan Bakan Kaya ve Vali Karaloğlu 81 ilden Antalya’ya gelen ASDEP görevlileriyle bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmasında Bakan Sayan Kaya 2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelini istihdam etmeyi planladıklarını bildirdi.

Bakan Kaya’nın ziyaret programına Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın’da eşlik etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu