Bakanlık, ’Hacıarifoğlu ile devam’ dedi

Bakanlık, 'Hacıarifoğlu ile devam' dedi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndeki yetki krizi çözüldü derken yeni bir gelişme yaşandı. Dün gece İçişleri Bakanlığı, başkan vekilliğine Mehmet Hacıarifoğlu'nun devam edeceğini açıkladı. Hacıarifoğlu ise bu karar sonrası soluğu Başkan Böcek'in yanında aldı.

15 Kasım 2020 - 22:38 - Güncelleme: 15 Kasım 2020 - 22:45

Kararın ardından Mehmet Hacıarifoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i hastanede ziyaret etti. Ziyaret sonrası konuşan Hacıarifoğlu, “Başkanımız Muhittin Böcek'i çok iyi gördüm, sağlığının her geçen gün iyiye gitmesi beni çok mutlu etti. Belediye konularında sohbet ettik. Kendisine, görevine dönene kadar emanetine sahip çıkmaya devam edeceğimi söyledim. Kendisi de bu duruma sevindi. Şimdiye kadar aldığım her kararda ve attığım her adımda olduğu gibi, bundan sonra da aynı hassasiyetle başkanımız Muhittin Böcek'i temsil etmeye devam edeceğim" dedi.

Başkan Muhittin Böcek tarafından vekillikten azledilen Mehmet Hacıarifoğlu, azledildiği yönünde düzenlenen yazının sahte olduğunu dile getirmişti.

Antalya Valiliği'nin konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nden görüş istemesi üzerine Genel Müdürlükten gönderilen yazıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastayken görevlendirme yapmasının mümkün olmadığı, Büyükşehir Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun vekillik görevine devam etmesi yönünde karar verildiği belirtildi. Genel müdürlük, Hacıarifoğlu'nun vekilliğine son verilen yazılı talimatı ise 'yok hükmünde' saydı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYASPOR KUPADA GÜLDÜ
ANTALYASPOR KUPADA GÜLDÜ
ANTALYA'DA YÜZDE 50'YE YAKIN ARTIŞ
ANTALYA'DA YÜZDE 50'YE YAKIN ARTIŞ