BAŞARAN’DAN BAYRAM MESAJI

BAŞARAN'DAN BAYRAM MESAJI

İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet'in 97. yıldönümünü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

27 Ekim 2020 - 14:24

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün  nitelemesiyle bu "en büyük bayramımızda" geçmişimizle gurur duyuyor, yarınlara güvenle bakıyoruz. Bu anlamlı günde, Ulusumuzun uygar dünyada hak ettiği yeri almasını sağlayan Cumhuriyet'e, Atatürk gibi insanlığın övgüsünü ve sevgisini kazanan büyük bir Önder'e, bağımsız bir yurda, ülkesini gönülden seven kuşaklara sahip olmanın kıvancını yaşıyoruz.
Cumhuriyet, korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır.
Bunun bilinciyle, bizlere parlak bir gelecek, onurlu bir yaşam, tam bağımsız, çağdaş ve ulusal bir devlet armağan edenlere sonsuz minnet duyuyoruz.
Cumhuriyetimizin kurucusu, Ölümsüz Önderimiz Atatürk'ü, silâh arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve saygıyla anıyoruz.
Ülkemizin çağdaş dünyada saygın konuma yükselmesi, Atatürk ve O'nun kurduğu Cumhuriyet rejimi sayesinde başarılmıştır.
Cumhuriyet'in, yeni eserlerle yüceltilmesi, değiştirilemez nitelikleriyle korunması ve yaşatılması, varlığımızın sonsuza kadar sürdürülebilmesinin en önemli güvencesidir.
Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarken, rejimin geriye dönüşünü engelleyecek anayasal ilkeleri ve kurumları da oluşturmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanımlarından, ilkelerinden ödün vermesi düşünülemez.
Cumhuriyet'in devrimci ve aydınlanmacı ruhunu ilk günkü coşkuyla sürdürmek zorundayız. Bu, Cumhuriyet'i kuran Atatürk ve dava arkadaşlarına, bu uğurda büyük bedeller ödeyen Türk Milleti’ne karşı borcumuzdur.
Cumhuriyet'i yaşatmak, toplumun tüm kesimlerinin, yöneteni ve yönetileniyle herkesin sorumluluklarını, hiçbir kuşkuya yer bırakmadan yerine getirmesiyle başarılabilecek bir amaçtır.
Atatürk'ün izinden yürümeye, Cumhuriyet'i yaşatmaya ant içmiş, ilke ve devrimlerini, çağdaş yaşamı gönülden benimsemiş, Cumhuriyet'in sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Milleti, genci ve yaşlısıyla Türkiye'nin aydınlık ve mutlu yarınlara ulaşması konusundaki en büyük güvencemizdir.
Atatürk'ün de dediği gibi:
"Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz."
"Ey Türk gençliği, birinci vazifen Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir... Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."
Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, herkese esenlikler diliyorum"

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYASPOR KUPADA GÜLDÜ
ANTALYASPOR KUPADA GÜLDÜ
SAĞLIK SEKTÖRÜNE 12 BİN PERSONEL
SAĞLIK SEKTÖRÜNE 12 BİN PERSONEL