Başaran’dan çocuk istismarı tepkisi
Reklam

Başaran'dan çocuk istismarı tepkisi

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, Antalya'da yaşanan çocuk istismarıyla ilgili sert konuştu: “Türkiye'de herkes adalet sisteminden şikayetçi. Çocuklarımızın bu kirli sistem içerisinde harcanmasına kesinlikle izin vermemeliyiz.”

30 Haziran 2021 - 17:18

Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunun altını çizen İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, “Ancak bu yaşanan son istismar olayı da net olarak gösterdi ki ülkemizde her konuda büyük yanlışlar yaşanıyor. Neredeyse her gün farklı bir facia ile uyanıyoruz. Antalya’da 6 ve 9 yaşlarındaki iki kardeş, anneleri, üvey babaları ve akrabaları tarafından sürekli istismara maruz bırakılıyorlar. Çocuklar bu istismarı resmediyor, yani kendilerine yapılan cinsel saldırıyı çiziyor. Sonra da bu yüz karası insanlar serbest bırakılıyor. Olacak şey değil. Bu insanlar nasıl serbest bırakabilir? Anlamak mümkün değil” dedi

 

TAM BİR İNSANLIK AYIBI

Yaşanan üzücü olayın tam bir insanlık ayıbı olduğunu ifade eden Mehmet Başaran, “Artık sözün bittiği yerdeyiz. Birilerinin harekete geçerek hukuk sistemimizin doğru dürüst çalışmasını sağlaması gerekiyor. Türkiye'de herkes adalet sisteminden şikayetçi. Çocuklarımızın bu kirli sistem içerisinde harcanmasına kesinlikle izin vermemeliyiz.

Bu yüzden mağduriyet yaşayan çocuklarımızla ilgili karar acilen geri alınmalıdır” diye konuştu. Başaran, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar’ sözünden hareketle, geleceğin teminatı olan çocukların sonuna kadar yanlarında olacaklarını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kepez’in otodrag yarışlarında nefesler tutuldu
Kepez’in otodrag yarışlarında nefesler tutuldu
Konyaaltı’nda sahne gençlerin
Konyaaltı’nda sahne gençlerin