BAŞARAN’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ

BAŞARAN'DAN GÖVDE GÖSTERİSİ

İYİ Parti’de seçim heyecanı iyiden iyiye hissedilirken, mevcut il başkanı Mehmet Başaran birleştirici ve bütünleştirici bir başkan duruşu sergileyerek İYİ Parti’yi Antalya’da zirveye taşıyacağını söyledi.

30 Ağustos 2020 - 19:27 - Güncelleme: 30 Ağustos 2020 - 20:03

4 olan aday sayısı 2’ye indi

İYİ Parti Antalya Kongresi 1 Eylül’de Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak. Geri sayım sürerken 4 adayın yarışacağı seçimde ülkücü cenahın Adnan Kaya’nın yanında seçime girme hamlesi gelmişti. İYİ Parti’nin mevcut İl Başkanı Mehmet Başaran ile Adnan Kaya seçimde kozlarını paylaşacak. Peki ibre kimden yana? Kulislerde yapılan değerlendirmelerde karşısındaki ittifaka rağmen Mehmet Başaran’ın delege sayısı bakımından bir hayli ilerde olduğu belirtiliyor.

Ali Adnan Kaya’da birleşildi

Ali Adnan Kaya, Nihat Kavşut ve İlhami Okudan bir araya gelerek aralarında tek aday çıkması için fikir birlikteliği yaptı. Bunun için önce hangi aday etrafında birleşileceği kararlaştırılacaktı. 3 adayın teke düşmesi için ilçe başkanlarının önüne sandık konuldu. 19 ilçeden 11 ilçenin başkanı oy kullandı ve Ali Adnan Kaya ile İlhami Okudan’a 5’er oy, Nihat Kavşut’a ise 1 oy çıkınca Kavşut tek oyunu Ali Adnan Kaya’dan yana kullandı.

600 delege oy verecek

Karşısında bir ittifaka rağmen toplam 600 delegenin oy kullanacağı seçimde Mehmet Başaran’ın delegenin büyük bir çoğunluğunun desteğini alacağı iddia edildi. Başaran gittiği her yerde birleştirici, bütünleştirici olacağı ve İYİ Parti’yi Antalya’da birinci parti yapma söylemlerinde bulunuyor. 1 Eylül’deki seçim öncesinde ilçe teşkilatları ve il yönetimi ile gövde gösterisi yapan Başaran, İYİ Parti’de koltuğunu korumaya çalışacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Devremülk Mağdurları İçin Cayma Süresi 1 Yıla Kadar Uzayabiliyor
Devremülk Mağdurları İçin Cayma Süresi 1 Yıla Kadar...
Defne, ihracatçısının yüzünü güldürüyor
Defne, ihracatçısının yüzünü güldürüyor