BAŞKAN BÖCEK 90.YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN BÖCEK 90.YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Antalya'ya gelişinin 90.yıldönümüne ilişkin bir mesaj yayınladı. Atayı saygı, rahmet ve minnetle anan Böcek, "Bugün bizler de Ata’mızınAntalya’ya gelişinin 90. yıldönümünü büyük bir gurur ve kıvanç içerisinde coşkuyla kutluyoruz" dedi.

05 Mart 2020 - 16:56

Böcek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Milli Mücadelenin zaferin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin vilayetlerini dolaşarak Anadolu insanıyla bir araya gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, savaşın kazanılmasında büyük emeği geçen Anadolu insanına şükranlarını iletmiş, bu ziyaretlerde milletine moral aşılamıştır. Ulu Önder Atatürk 6 Mart 1930 tarihindeki ziyaretiyle onurlandırdığı şehrimiz için “Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir” demiş ve hayranlığını dile getirmiştir.

Atatürk 6 Mart 1930’da Antalya’ya gelişinde büyük bir coşku ve sevgiyle karşılanmıştır. Ata’mız Antalya’ya geldiği gün Kepez’den şehir merkezine kadar Antalya halkı, yolun iki tarafını doldurmuş, Türk Milletinin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Ata’sına gönülden sevgilerini iletmiştir.

Bugün bizler de Ata’mızınAntalya’ya gelişinin 90. yıldönümünü büyük bir gurur ve kıvanç içerisinde coşkuyla kutluyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün devrim ve ilkeleri doğrultusunda, gösterdiği hedefe ulaşmak, şehrimizi daha da ileriye taşımak için gece gündüz demeden azim ve kararlılıkla çalışıyoruz. Büyük Önder Atatürk’ün izinde yürümeye devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürkve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’de corona virüsü ölü ve vaka sayısı
Türkiye’de corona virüsü ölü ve vaka sayısı
ANTALYA'NIN COVİD – 19 PLANI HAZIR
ANTALYA'NIN COVİD – 19 PLANI HAZIR