Başkan Uysal, “Yardım için ayaktayız”

Başkan Uysal, “Yardım için ayaktayız”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, sabah saatlerinde belediye ekiplerinin tarihi Kaleiçi’nde başlattığı temizlik ve dezenfekte çalışmalarını yerinde incelerken “Vatandaşlarımızın evine kapanması doğal ama biz onlara yardım etmek için ayaktayız” dedi.

18 Mart 2020 - 14:03

Muratpaşa Belediyesi’nin korona virüs salgını nedeniyle Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurduğu hijyen ekibi, sabah saatlerinde Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’nde ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına başladı.

Korona virüsüyle mücadele kapsamında eğlence mekanlarının ve kafelerin kapatılmasının ardından her gün binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olan Kaleiçi ve tarihi kent merkezinin girişlerinden Kale Kapısı’nın boşaldığı görüldü. Aynı zamanda kent merkezinde yaya trafiğinin önemli bir geçiş noktası olan bölgede ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları için belediye ekipleri de günün erken saatlerinde Kale Kapısı’nda bir araya geldi.

Arazöz ve 10 kişilik hijyen ekibinin yer aldığı çalışmalar öncesi Başkan Uysal da bölgede incelemelerde bulundu. Başkan Uysal, burada yaptığı açıklamada, Muratpaşa Belediyesi olarak virüs salgının Avrupa’da yayılım göstermesiyle birlikte kriz masası oluşturarak teyakkuz haline geçtiklerini söyledi. Türkiye’de ilk vakanın duyurulmasıyla birlikte en üst alarm durumunda belediye hizmetleri aksatmadan önlemleri birer birer açıklayıp uygulamaya geçtiklerini anlatan Başkan Uysal, “Geldiğimiz aşamada, toplumun girip çıkmak zorunda olduğu, kamu binaları, hastaneler, aile sağlık merkezleri gibi yerleri de belediye olarak ilaçlıyoruz. Toplumumun yoğun kullandığı kamusal bütün alanları ilaçlıyoruz. Bunun için hazırız yeterince ekibimiz var” diye konuştu.

Aynı zamanda genel kamu yönetiminin aldığı kapatma kararlarının da sahada uygulandığını belirten Başkan Uysal, “Bütün ekiplerimiz, ayakta, işbaşında. Kısa sürede inşallah noktalanır ama gelecekte ortaya çıkabilecek durumlar için ayakta kalıyoruz, mesaide kalıyoruz. Belediye olarak teyakkuz halindeyiz. Vatandaşlarımızın evine kapanması doğal ama biz onlara yardım etmek için ayaktayız” şeklinde konuştu.

Muratpaşa Belediyesi’nin tarihi kent merkezinde yaptığı temizlik, ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları kapsamında Kaleiçi’nin tüm yolları arazöz araçlığıyla ilaçlı sularla yıkandı. Bölgede bulunan Antalya Gazeteciler Cemiyeti gibi dernek binalarıyla birlikte Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü gibi Kaleiçi’ndeki kamu binaları da dezenfekte edildi. Ekipler ayrıca UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesinde yer alan Yivli Minare Camii ve külliyesiyle birlikte diğer tarihi yapılarda dezenfekte çalışması yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya da koronavirüs vaka ve ölü sayısı!
Antalya da koronavirüs vaka ve ölü sayısı!
ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR
ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR