Belediyede poster gerginliği

Belediyede poster gerginliği

Muratpaşa Belediyesi Mayıs meclis toplantısında yaşanan poster kavgasının ardından meclis bugün yeniden toplandı. Siyasi parti üyelerinin kavga ihtimaline karşı polis önlem alırken toplantının sonunda kalabalık olaysız dağıldı.

04 Mayıs 2019 - 16:31 - Güncelleme: 04 Mayıs 2019 - 17:23

Muratpaşa Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında poster kavgası çıktı. CHP grubunun meclis sırasına 6 Mayıs 1972  tarihinde idam edilen Üç fidan olarak hatırlanan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın posterini asması MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili'nin tepkisine yol açtı. Posterin kaldırılmasını talep eden ancak talebi reddedilen Bilgili tepkisini arttırdı. Ağır söylemlerde bulunan Talu Bilgili, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın Ankara'da olması nedeniyle katılmadığı meclis toplantısından Başkanvekili Hüseyin Sarı'nın talimatı ile çıkarılmak istenince seyirciler ile Bilgili arasında yumruk yumruğa kavga çıktı. Hüseyin Sarı, kavganın devam etmesi nedeniyle toplantıyı erteledi.

Bugün yeniden toplanan Muratpaşa Belediye Meclisi öncesinde çevik kuvvet olası bir çatışmaya karşı güvenlik önlemi aldı. MHP'nin ve CHP kanadının kalabalık bir grupla meclise gelmesi üzerine her partiden 10 kişi içeri alındı. Herhangi bir gerilim yaşanmadan meclis tamamlanırken poster nedeniyle yükselen tansiyonun geçmişte yaşanan sağ-sol kavgasının yeniden alevlenmesine sebebiyet vermemesi sevindirdi. Ülkü ocakları mensuplarının da bulunduğu anların ardından Talu  Bilgili ve beraberindekiler bozkurt selamı ile gövde gösterisi yaptı. Meclis toplantısı sürerken MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili ve CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin lobide çay içerken görüntülendi.

Öte yandan MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili'nin sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Başkan Bilgili, ülküdaşlarımızla bugüne ertelenen Mayıs ayı olağan meclis toplantısına katıldık başlığı ile Abdürrahim Karakoç'un "Ben milletim uğruna adamışım kendimi,  Bir doğrunun imanı bin eğriyi düzeltir, Zulm Azrail olsa hep hakkı tutacağım, Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir" dizelerinin yer aldığı "Dava Felsefem" şiirini paylaştı.

Tarih Öğretmeni olan Talu Bilgili mecliste çıkan tartışma ile ilgili görüşlerini de şöyle anlattı:  Burada asılı kişiler Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet düzenini değiştirip farklı bir rejim getirmeye çalışmış,  bu devletin kolluk kuvvetlerine karşı silahla mücadele etmiş, bankasını soymuş, bu vatanın evlatlarına kurşun sıkan ve hiçbir zaman kahraman olamayacak kişilerdir. Anarşistlerdir ve katillerdir” söyleminde bulundum. Bu söylemlerimden pişmanlık duyuyorum keşke daha fazlasını söyleseydim, bir o kadar daha bilgi eksik kaldı. Bunun üzerine siyasi etik ve erdemden yoksun Hüseyin Sarı isimli başkan vekili “bu adamı çıkarın dışarı” söylemiyle güvenlik görevlilerine beni salondan çıkarma talimatı verme gafletinde bulundu. Ancak şunu bilmiyordu ki MHP'nin teşkilat başkanını kendi hiyerarşik sistemi ve devletin kolluk görevlileri dışında hiç bir insan evladı kendi istemediği müddetçe yerinden oynatamaz"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !