Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT

Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT

Vali Ersin Yazıcı, İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında Kundu Tesisler Caddesi’nde sürücülere emniyet kemeri takılmasının faydaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

13 Kasım 2021 - 14:04

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun önderliğinde 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan "Bi Hareketine Bakar Hayat" projesi kapsamında Antalya’da Kundu Tesisler Caddesinde Trafik Kontrol uygulamsı gerçekleştirildi. Uygulamaya Vali Ersin Yazıcı, Aksu Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ile çok sayıda jandarma ve emniyet personeli katıldı.

Bilinçli Sürücüler Görmek Bizi Mutlu Etti

Emniyet kemerinin ağır yaralanma riskini %60 oranında, ölüm riskini %45 oranında azalttığına vurgu yaparak konuşmasına başlayan Vali Yazıcı; “Bugün 81 ilimizde olduğu gibi İçişleri Bakanlığımızın kampanyası olan "Bi Hareketine Bakar Hayat" sloganıyla sürücülerimize hayatlarının nasıl kurtulacağını anlattık, sürücülerimizi bilinçlendirdik. Durdurduğumuz yerli ve yabancı hemen hemen her sürücünün emniyet kemeri takılıydı bu durum bizi çok mutlu etti.” dedi.

Hayatınız Bizim İçin Kıymetli

Basın mensupları röportaj veren Vali Ersin Yazıcı; “Ülkemizde meydana gelen trafik kazaları oranlarını en aza indirmek için her yıl farklı bir projeyle vatandaşlarımızın dikkatini çekiyoruz. Bu yıl emniyet kemerinin önemini vurguladığımız bir projeyle sizlerin karşısındayız. Lütfen hız kurallarına uyun, seyir halinde telefonla konuşmayın, en ama en önemlisi emniyet kemerinizi takın. Maalesef ki Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarında ölüm oranını arttıran en önemli etmenlerden biri emniyet kemerinin takılı olmamasıdır. Sizlerin aracılığıyla vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Siz bizim için kıymetlisiniz. Aileleriniz bizler için kıymetli lütfen kendi hayatınız ve ailenizin hayatı için emniyet kemerinizi takın. Hayatta Kalmanız Bi Hareketinize Bakar Hayat.” dedi.

Kampanya kapsamında çocukları da unutmayan Vali Ersin Yazıcı içerisinde şapka, yapboz, boyama kitabı, maske ve tanıtım broşürünün yer aldığı eğitim setini çocuklara hediye etti. Vali Yazıcı trafikte anne ya da babalarının hata yapması durumunda onları uyarmak için çocuklara kırmızı düdük verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kepez’den ‘Sömestir Kampı’ 
Kepez’den ‘Sömestir Kampı’ 
“MİLLETİN OYUYLA MİLLETE KUMPAS KURULMAZ”
“MİLLETİN OYUYLA MİLLETE KUMPAS KURULMAZ”