BİLFEN OKULLARINDAN ’YAZA MERHABA’ KONSERİ

BİLFEN OKULLARINDAN 'YAZA MERHABA' KONSERİ

Bilfen Antalya İlköğretim Kurumlarının her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “Yaza Merhaba” konseri bu yıl ilk kez Antalya Kültür Merkezinde düzenlendi. Konserde öğrenciler, yetenekleriyle hem göze hem kulağa hitap ederken muhteşem sahne performanslarıyla izleyenlere keyif dolu anlar yaşattılar.

17 Mayıs 2019 - 17:36

Antalya Kültür Merkezinde gerçekleşen “Yaza Merhaba” konserine Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan vekili, Antalya Muratpaşa İlçesi belediye başkan yardımcısı, Antalya Millî Eğitim Müdürlüğü müdür vekili ve Antalya Bilim Üniversitesi rektör yardımcısı gibi protokolden birçok isim katıldı. Seyircilerin de yoğun katılımıyla gerçekleşen konserde keman, yan flüt, obua, saksafon ve gitarlardan oluşan 40 kişilik orkestra ve 135 kişiden oluşan koro Eda ÖZÜLKÜ'ye eşlik etti. Küçük kemancıların açılışını yaptığı ve dans grubunun sergilediği performansla zenginleşen konserde öğrenciler, velilere ve misafirlere müzik ve sanat dolu bir gece yaşattılar.

“Yaza Merhaba” konseri sahne gösterileriyle ve dans performanslarıyla izleyenlerden tam not aldı. Bu özel gecede, izleyenleri büyüleyen 4 ve 5. sınıf koro öğrencilerinin seslendirdikleri şarkılara 4. sınıftan itibaren müzik derslerinde enstrüman eğitimi almaya başlayan 5, 6 ve 7. sınıf orkestra öğrencileri enstrümanlarıyla eşlik ederken 2, 4 ve 5. sınıflardan oluşan küçük kemancılar da sahnede yerini aldı.

Geceye katılan sanatçı ve aynı zamanda Bilfen Okulları Müzik Öğretmeni Eda ÖZÜLKÜ ile Bilfen Okulları müzik öğretmenleri, öğrencilerin Türk ve dünya klasiklerinden oluşan repertuarında yer alan "Söyle Canım”, "Bu Ne Dünya Kardeşim”, “Sev Kardeşim” ve “Hayat Bayram Olsa” isimli şarkılara eşlik ederek kendilerini izlemeye gelenlere müzik dolu bir gece yaşattılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi