Bizim ANKARALI AYŞE’miz var

Bizim ANKARALI AYŞE'miz var

DSP Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, kendisine yönelik ‘Geçmişte belediye başkanıydın neden Aksu’nun sorunlarını çözmedin? eleştirisinde bulunan AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’a ve Aksu'daki rakiplerine TV ekranlarından yanıt verdi.

17 Mart 2019 - 16:09 - Güncelleme: 17 Mart 2019 - 16:35

İbrahim Ethem Taş'ın Aksu'daki sorunları çözemediği yönündeki eleştirisine yanıt veren Yıldırım, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'in 2014 yerel seçimlerindeki 41 proje vaadi ile bugün yaptıklarını anlatan kitapçıklar arasındaki farklılığa işaret etti. Aksu'da birilerinin yalan söylediğini ancak bunun kendisi olmadığını söyleyen Yıldırım, Ethem Taş'a ve Halil Şahin'e ekran başında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Öte yandan rakiplerinin sıkıştıkça Ankara’dan dayılarını Aksu’ya çağırdıklarını da öne süren Yıldırım, “Bizim Ankara’da dayımız yok ama Ankaralı Ayşemiz var. Halkımıza ücretsiz konser verecek. Onları Ankaralı Ayşe ile yıkacağım. Yıkamazsam namerdim” diye gönderme yaptı.  

DSP’nin Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, bir TV kanalında Dilek Bozkurt Özgenç’in sunduğu ‘SEÇİM AKDENİZ’ isimli  programda kendisini eleştirenlere  gönderme yaptı. AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın Aksu’da bir mahalle buluşmasında “ DSP’nin Aksu adayına sesleniyorum. Çalkaya’nın imar meselesini neden çözmedin? 2B sorununu biz çözdük sen o dönem CHP’den belediye başkanıydın, CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile dolaşıyordun. 8-10 parti gezdin neden Aksu’nun problemlerini çözmedin? şeklindeki tepkisine yanıt veren İsa Yıldırım, Aksu’da birilerinin yalan söylediğini bunun kendisi olmadığını ama kimin yalan söylediğini  çözmesi gerekenin İbrahim Ethem Taş olduğunu söyledi.

Yıldırım yaptığı açıklamada, “Ya Aksu halkı ya Halil Şahin yalan söylüyor veyahutta Halil Şahin il Başkanını yanlış yönlendiriyor. Evet Aksu’da birileri yalan söylüyor ama bunu çözecek olan İl Başkanıdır. İbrahim Ethem Taş bana çıkışıcağına Halil Şahin’in 2014 yerel seçimlerine 41 proje vaadi vardı bugüne kadar hangi projeyi yerine getirmiş onu sorsaydı iyi ederdi. Sayın Taş, Halil Şahin’in vaatleri ile yaptıklarını anlatan bol fotoğraflı kitapçıkları incelesin. İki kitapçık birbiriyle bağdaşıyor mu bunu sorgulasın. Kitapçıklar aile albümü gibi Halil Şahin’in fotoğraflarından başka bir şey yok. İbrahim Ethem Taş kimin doğruyu söylediğini bilmek istiyorsa kolayı var Halil Şahin ile beni karşı karşıya getirsin. Ben ikisinin de karşısına çıkarım. İmar ile ilgili konuları da anlatırım, Halil Şahin’in yolsuzluklarını da açıklarım, hepsini belgelerle ispatlarım ama İbrahim Ethem Taş’ın da ben açıkladıktan sonra gereğini yapmasını beklerim. Kendilerine Hodri meydan diyorum ama biliyorum ki Ethem Taş da Halil Şahin de gelemez çünkü korkarlar. Ben bi şeyleri ilk kez anlatmayacağım. Aksu’daki olan biteni sağır sultan duydu il Başkanının duymaması mümkün değil. Biz yolsuzluğu görüyoruz. Neden bu yolsuzluklara göz yumulur cevabını İl başkanı verecek” diye konuştu.

İbrahim Ethem Taş’ın ‘Yıldırım, 8-10 parti değiştirdi’ sözlerine de yanıt veren Başkan Adayı İsa Yıldırım, Ethem Taş’ın yanlış saydığını bağımsız ile birlikte 6 kez değişiklik yaptığını ama her tercihinde vatanı için çalıştığını, dürüst olduğunu ve hırsızlık yapmadığını belirtti. Yıldırım, “Bizim dinimize göre önemli olan takva üstünlüğüdür. Vatana hizmet ettiyse partiler teferruattır. Benim veremeyeceğim hesap yoktur. Hizmetlerim ortadadır, AK Parti İl Başkanı’ndan bana bu şekilde yüklenmesi yerine Aksu’ya yaptığım hizmetlerden dolayı teşekkür beklerdim” diye karşılık verdi.

Öte yandan İsa Yıldırım açıklamalarında İYİ Parti kanadına da yüklendi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın Durmuş Ali Arslan ile birlikte halka seslendiği sırada kendisi için TAVŞAN ADAY tabirini kullandığını hatırlatan Yıldırım, Ankara’nın Aksu’ya karışmamasını istedi. Yıldırım bu konuda şunları söyledi: “Koray Aydın benim için tavşan aday diyormuş. Ankara’dan gelip bana burada saldırıyorlar. Koskoca iki ittifak 4 parti İsa Yıldırım ile uğraşıyor. Halil Şahin ve Durmuş Ali Arslan sıkıştıkça Ankara’dan dayısını çağırıyor. Ankara bunlar sayesinde Aksu’ya akıyor. Bizim Ankara’da dayımız yok. Biz Ankara’dan Ankaralı Ayşe’yi çağırdık. Ben Ankaralı Ayşe ile bunları yıkacağım. Yıkamazsam namerdim. Varsın bize tavşan desinler bizim ittifakımızın adı da TAVŞAN İTTİFAKI olsun”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"