Böcek’e verdiği sözü tuttu

Böcek'e verdiği sözü tuttu

Antalya Büyükşehir Belediyesi başpehlivanı Ali Gürbüz, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne damga vurdu. Hırsı ile dikkat çeken ve adeta kemere kilitlenen Ali Gürbüz, rakiplerini farklı tekniklerle yere serdi ve Altın Kemer'e ulaştı.

08 Temmuz 2019 - 11:45

KÖSEOĞLU SÜRPRİZİ

658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Antalya Büyükşehir Belediyesi Başpehlivanı Ali Gürbüz'ün zaferiyle sonuçlandı. Antalyalı başpehlivanların damga vurduğu güreşlerin son bölümü nefesleri kesti. Çeyrek finale Ali Gürbüz, Orhan Okulu, İsmail Balaban ve Mehmet Yeşil Yeşil olmak üzere 4 Antalyalı güreşçi ile girildi. Çeyrek finalde İsmail Balaban, Erzurumlu Hamza Köseoğlu'na kaybederken diğer Antalyalı güreşçiler yarı finale yükseldi. Yarı final eşleşmeleri Mehmet Yeşil Yeşil-Orhan Okulu, Ali Gürbüz-Hamza Köseoğlu şeklinde gerçekleşti.

YEŞİL YEŞİL DENEDİ OLMADI

Yarı final müsabakaları da önceki turlarda olduğu gibi kıran kırana geçti. Mehmet Yeşil Yeşil ile Orhan Okulu'nun güreş müsabakasında Yeşil Yeşil bir süre dizinden sakatlık yaşadı ama güreşi sürdürdü. Kırkpınar'a iyi hazırlandığı gözlenen Yeşil Yeşil, Okulu'yu yerdeki mücadelesi ile devirmeyi planlarken bunda başarılı olamadı. Okulu, Yeşil Yeşil'in bir anlık hatasını fırsata çevirip rakibini açık bir şekilde yere düşürdü ve finale yükseldi. Ali Gürbüz-Hamza Köseoğlu güreşi ise sert el enselerle başladı. Hamza Köseoğlu'nun, paçaya dalma hamleleri Gürbüz'ün tecrübesi ile boşa gitti. Ali Gürbüz, Hamza Köseoğlu'nu sırtı açık düşürerek finalde Orhan Okulu'nun rakibi oldu.

KEMER BORCUM VARDI

Ali Gürbüz-Orhan Okulu 7'inci kez karşı karşıya geldi. ASKİ ile anlaşan Orhan Okulu ile Antalya Büyükşehir Belediyesi başpehlivanı Ali Gürbüz, müsabakanın 40 dakikalık bölümünde yenişemeyince Altın puan bölümünde Orhan Okulu'ya paçasını kaptıran Ali Gürbüz, bu dezavantajlı durumdan yanbaş oyunu ile kurtuldu ve rakibini yenmeyi başardı. Gürbüz yaptığı açıklamada, "Şu an beni izlediğine inandığım rahmetli babam Recep Gürbüz'e ve beni sevenlere kemer borcum vardı. Bunu yerine getirdiğim için mutluyum" dedi. Kemer takma töreninde kürsüde 3 Antalyalı olması dikkat çekti. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da güreşlerde tribünde yer alan isimler arasındaydı.

BAŞKAN BÖCEK'E DE TEŞEKKÜR

Ablasının cenazesi nedeniyle Kırkpınar’a gidemeyen Başkan Muhittin Böcek’e de destekleri için teşekkür eden Gürbüz, “Başkanımız yağlı güreşlere ve bizlere çok emek veriyor, bizlere bir ağabey, bir baba gibi davranıyor. Başkanımızın başı sağolsun ve kemeri Başkanımız Muhittin Böcek’e de armağan ediyorum. Başkanımız Muhittin Böcek bizlere çok destek veriyor. 3 yıl sonra yeniden bu sahalara dönmek benim yaşadığım sakatlıkları, talihsizlikleri yaşayıp kemer almak gerçekten çok zor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muhtarın tel örgü sorunu çözüldü
Muhtarın tel örgü sorunu çözüldü
Kepez’de Sahaf Festivali
Kepez’de Sahaf Festivali