Böcek’in lansmanında sürpriz

Böcek'in lansmanında sürpriz

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek’in lansmanı ilginç görüntülere sahne oldu proje sunumunda elektrik kesintisi yaşanırken, hafta içi samimi pozlar veren küskün Semih Esen ve Muhittin Böcek’in el sıkışıp sıkışmayacakları merak ediliyordu ikili bu kez Genel başkanları önünde el sıkıştı.

23 Şubat 2019 - 18:31 - Güncelleme: 23 Şubat 2019 - 20:39

ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANDI

Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yer aldığı proje tanıtım toplantısında 77 projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki toplantıda konuşan Böcek, bugüne kadar tutamayacağı söz vermediğini, gerçekleştirdiği her projede önceliklerinin halkın daha mutlu, daha huzurlu olmasını sağlamak ve yaşam kalitesini artırmak olduğunu kaydetti. Böcek’in yerelden kalkınma sloganı ile başlayan proje sinevizyonu sırasında elektrik kesintisi yaşanması salonda ‘kediler yine trafoya girdi’ esprileri yapılmasına neden oldu. Antalyaspor Koleji projesinin gösterimi sırasında, ‘Atatürk izinde çağdaş bireyler yetiştirmek istiyoruz’ ifadelerinin hemen ardından kesinti yaşanması dikkat çekti.

BU KEZ EL SIKIŞTILAR

Proje tanıtım toplantısında bir diğer ayrıntı ise başkan adaylarının sahneye davet edilmeleri esnasında CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen’in, Muhittin Böcek ile el sıkışıp sıkışmayacakları merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz hafta samimi görüntüler veren ikilinin arasındaki buzların henüz erimediği yorumları halen yapılırken Esen ve Böcek Ankara'daki aday tanıtım toplantısındaki tokalaşma krizini tekrarlamadı. Öte yandan Böcek'in lansmanında basın mensupları görüntü almaları hususunda engellerle karşı karşıya kaldı. Korumaların sahne önünü boşaltmak için gazetecileri uzaklaştırmaya çalışmasına sinirlenen iki gazeteci, fotoğraf makinelerini protokolün önüne bıraktı.

‘ZENGİNLİĞİ SİNGAPUR KADAR DEĞİL’

Böcek’in projelerinin paylaşımından önce söz alan Kemal Kılıçdaroğlu ise Muhittin Böcek hakkında övgü dolu sözler sarf etti. Kılıçdaroğlu, “Antalya'nın bir belediye başkan adayı var, adı Muhittin Böcek. Böcek alın teri döktü, emek harcadı, çalıştı, mücadele etti. Bir başarı öyküsü var. Konyaaltı'nı Antalya'nın en güzel ilçelerinden biri haline getirdi. Şimdi de'Bütün Antalya'yı kucaklayacağım diyor, 'Antalya'yı dünyanın markası haline getireceğim' diyor. Biz kendisine güveniyoruz. Antalya'nın turizm konusunda olağanüstü artıları var. Tarım konusunda, iklim konusunda artılar var. Sanat, birikim kenti. Aynı zamanda sanayi kenti, yani her şeyi var. Bütün mesele her şeyin olduğu Antalya'yı dünya markası haline getirmektir. Toprakları Singapur'un iki katı ama zenginliği Singapur kadar değil" diye konuştu.

‘FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZ’

Proje tanıtımına gelen herkese teşekkür eden Böcek, hedefinin alışılagelmiş belediyecilik anlayışını sona erdirmek olduğunu söyledi. Böcek sözlerini şöyle sürdürdü:  “Vatandaşlarımız her daim yanı başlarında bizi bulacak, gerektiğinde seslerine ses verecek, gerektiğinde ellerinden tutacak ve hep çözüm üreteceğiz. Hayata geçireceğimiz tüm projelerimizin odağında insanımız var. Farklılıklarımız bizim zenginliğimiz. Antalya'da yaşayan insanların tümünü mutlu edeceğiz. Projelerin tamamını, bu anlayışla, Antalya'nın ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde hazırladık. Projelerin oluşturulmasında ortak aklı devreye soktuk. Projelerimizi hayata geçirdiğimizde, hem aile ekonomisine fayda sağlayacağına, hem vatandaşımızı mutlu edeceğine, hem de Antalya'mıza değer katacağına inanıyoruz. Antalya'da yerelden kalkınma modelini hayata geçireceğiz. Bu modelle, esnafımız kazanacak, tüccarımız kazanacak, turizmcimiz kazanacak, çiftçimiz kazanacak, işçimiz kazanacak, kadınlarımız kazanacak, gençlerimiz kazanacak yani Antalya kazanacak. Yerelden kalkınma modeli Antalyalıya iş sağlayacak, üreticiye kazandıracak. Çünkü Antalya'nın kaynakları Antalya için akıllıca kullanıldığında bu güzel kent kalkınacak ve tüm Antalyalılar kazanacak. Yeter ki, uygulanabilir ve ihtiyaçlara yanıt verecek doğru projelere imza atalım”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"