Böcek : ’Rakip telaşta açık ara öndeyiz’

Böcek : 'Rakip telaşta açık ara öndeyiz'

Yerel seçime az bir süre kala TV ekranlarında projelerini anlatan Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Dilek Bozkurt Özgenç'in sunduğu 'Seçim Akdeniz' programının konuğu oldu. Antalya'daki seçim anketleri kendisine sorulan Muhittin Böcek, vatandaşların tavırlarından ve rakibinin telaşından açık ara önde oldukları cevabını verdi.

28 Mart 2019 - 15:23

Seçim çalışmasını projeleri üzerinden yürüttüğünü belirten, çılgın veya ranta dönük projeler sunma gayretinde olmadıklarını aktaran Böcek, "Biz projelerimizi konuşturuyoruz. Bizde çılgın, ranta dönük proje yok. Halkın yaşam kalitesini arttırmayı, refah seviyesini yükseltmeyi hedefliyoruz. İnsanları 5 yıl boyunca unutup seçim döneminde boş vaatler vermeyeceğiz. 20 yıllık başkanlık dönemimde böyle şeylere girmedim, girmem de. Söz Muhittin Böcek sözü dediğimizdeki alkışlar ve tebessüm eden yüzlerden cevabımızı alıyoruz." diye konuştu.

Antalya'nın sorunları ile ilgili bir araştırma da yaptıklarını söyleyen CHP Büyükşehir Belediye Başkan  Adayı Böcek , ilk sırada işsizlik çıktığını daha sonra sırasıyla ulaşım ve ekonomik sıkıntılar geldiğini kaydetti.  İşsizliğin Türkiye'nin genel sorunu olduğunu belirten ve istihdam projeleri ile işsizliğe çare olacaklarını dile getiren Böcek, Ulaşım  sorunu için ise 50 yıla yönelik Ulaşım Master Planı hazırlayarak köklü çözüm sağlayacaklarını vurguladı. Böcek, "Daha önce yapılan Ulaşım Master Planı bize gösterilmedi. Biz 19 İlçeye uygun bir proje hazırlayacağız. Toplu ulaşım esnafı yaptığımız ziyaretlerde dert yanıyorlar. Güzergah seçimleri, sefer sayıları, saatleri vs. hepsi gönül rızası ile tayin edilecek" dedi.

Menderes Türel'in 'bizden kopyaladılar ayrıca büyük limana kruvaziyer liman yapacak yer yok' dediği Kruvaziyer liman projesi ile ilgili de konuşan Başkan adayı Böcek, Bu çalışmayı Antalya limanı içinde çözeceklerini, Yük limanı ve yat limanının da burada yapılacağını aktardı. Böcek bu konuda şunları söyledi: "Lara'da kruvaziyer liman düşünülmüş yanına hemen AVM ve 5 yıldızlı otel koymuşlar. 2018 yılında Antalya'ya 3 kruvaziyer yolcu gemisi gelmiştir. Zaten 3 yolcu gemisini Antalya limanı alıyor. Bunlar Lara'yı halka kapatıyor. Orada bir de Lara Kent Parkı var, halkın yaşam alanıdır burası"

AK Parti döneminde uygulanan Tünektepe projesinin 8 milyona mal olduğunu ve 5 yıldızlı otel inşaası ile rant odaklı bir çalışma gerçekleştirildiğini belirten Muhittin Böcek, göreve geldiklerinde ailelerin Tünektepe'ye çıkarak Antalya'nın eşsiz manzarasını gönül rahatlığı ile seyredebilecekleri bir ortam oluşturacaklarını söyledi.  Boğaçayı projesini de eleştiren Böcek, açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanlış bilgi verildiğini savundu. Böcek, "Boğaçayı projesi 4 defa değişikliğe gidildi. 113 milyon liraya mal oldu. Boğaçayı'nda yer altı suyu çıktı deniz suyunu içeri alamadılar.Sayın Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi verdiler. Açılış yapılan yerde mülkiyet sorunu vardı. Vatandaşın yerinin açılışını yaptılar. Gittiğim her yerde söylüyorum. Bizim böyle çılgın projelerimiz yok. Vatandaşımızı mutlu etmek, huzurlu bir Antalya oluşturmak için geliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı'nın Balbey mahallesi kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde kamulaştırma yapılması hususunda da yanıtıldığını öne süren Böcek, ilk önce mahallenin tamamına kamulaştırma kararı çıkartıldığını ardından 31 Mart'ı kurtarmak için geri adım atıldığını söyledi. Boğaçayı bölgesinde film stüdyosu yapılması yönündeki Türel projesini de eleştiren Muhittin Böcek, bu konuda şunları söyledi: " 2000'li yıllarda Serik Çandır'da film stüdyoları yapıldı. İki film çekildi. Gora filmi çekildi. ABD filmi çekildi. 17 milyon dolara mal oldu. Antalyamız'da tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak zorundayız. EXPO fuarı için Belediyenin gerçekleşen bütçesini binde ikisini tüm belediyeler ödedi. Sonuç ne oldu soruyorum size? Bu gibi yatırımlar yapmayacağız. Bütün vatandaşlarımızın projelerimizden memnun olduğunu biliyoruz"

Antalya'nın simge organizasyonlarından Altınportakal Film Festivali'ne yönelik de konuşan Böcek, Antalya Uluslararası Film Festivali ismine dönüştürülen festivalin yeniden Altınportakal ismini alacağını, festivalin galasının da sadece partililere değil tüm halka açık olacağını açıkladı. Böcek diğer projeleri ile ilgili şunları söyledi: "Atıksu Arıtma Master Planı yapacağız. Gazipaşa ilçesinde mavi bayrakların alındığını üzülerek işittik. Arıtma ile ilgili Master planı yaparak bunun önüne geçeceğiz. Sahillerimizde mavi bayraklarımız dalgalanmaya devam edecek. Menderes Türel Antalya'da 32 Arıtma vardır 30 tanesini biz yaptık dedi. Yorgunluğuna veriyorum. 32 değil 2 arıtma yapmıştır. 1 tanesini de ihale etmiştir. Ben çeşmeden musluktan su içiyorum diyor. Vatandaşın gözünün içine baka baka yalan söylemeyelim. Antalyalılara çeşme suyu içirmek boynumuzun borcudur.

Antalya'da çok ciddi oranda damacana su kullanılıyor. Bunu kime sorsanız bilir. Finike'de Halk su tesisini hemen faaliyete geçireceğiz. Su satıcılarının ekmeğine de mani olmayacağız. Başkasından daha ucuza su alacak ve satacaklar. Bundan  Antalyaspor'a gelir sağlayacağız. Halk Yem fabrikasını kuracağız. Besicilerimiz şu an gerçekten zor durumdalar. Hayvancılığı geliştireceğiz. Halk Yem projemizle Antalyalı çiftçimize kaliteli ve ekonomik yemle tanıştıracağız. Halk süt ile üreticilerimizden alacağımız sütleri kuracağımız belediye tesislerinde kontrolden geçirerek, pastorise ettikten sonra şişeleyip daha sonra ekonomik fiyatlarla satışa sunacağız. Türkiye'de bir ilke imza atarak 'Halk Mama' projesini hayata geçireceğiz. Anne babalar gün geçtikçe artan fiyatlar karşısında zor durumda kalıyor. Çiftçimizden alacağımız taze meyve ve sebzeleri bir kavanoza koyarak, Antalyalı hemşehrilerimize ulaştıracağız. Antalyalı besicimizin hayvanını ilk elden alarak, ANET tesislerinde hijyenik ortamda kesimini yaparak vatandaşlarımıza ulaştıracağız.Balıkesir'den farklı illerden nakliye ücreti vermelerini engelleyeceğiz. Antalya'da toroslarda hayvancılıkla uğraşan vatandaşa destek olup kasaplara ucuz et temin ettireceğiz. Bütün bunları kalkınma kırsaldan başlar sloganı ile gerçekleştireceğiz"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muratpaşa’da ders zili çalıyor
Muratpaşa’da ders zili çalıyor
Gıda, Kantin ve Çevre Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
Gıda, Kantin ve Çevre Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi