Böcek’ten misilleme gibi buluşma

Böcek'ten misilleme gibi buluşma

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Türel'in lansman gününde millet ittifakı adayları ile biraraya geldi. Projelerini paylaşacağı zannedilen Böcek, Semih Esen ile aralarındaki gerginliğe, 'Buradan birilerine ekmek çıkmaz' açıklamasında bulundu.

14 Şubat 2019 - 16:52

PROJE TANITIMI SANILDI

Konyaaltı Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Menderes Türel'in lansmanını yapacağı 14 Şubat'ta CHP'li Belediye Başkan adayları, İl ve İlçe Başkanları ile Porto Bello otelde bir buluşma gerçekleştirdi. Toplantıda CHP ve İyi Parti'nin ortak adayı Muhittin Böcek, CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Cavit Arı, Rafet Zeybek, Aydın Özer, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın ve yöneticiler yer aldı.

Millet İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen ile aralarındaki gerginliğin ve hatta Esen'in adaylığını geri çektirmeye çalıştığı yönündeki iddiaların sorulması üzerine, "Buralardan birilerine ekmek çıkmaz. Biz birlikte yaparız dedim. Parti içerisinde, tüm siyasi partilerde yarışlar, güzellikler vardır. Biz onlara hiç bakmadık. Hani Mevlana'nın 'Dün dünde kaldı cancağızım bugün güzel şeyler söylemek lazım' dediği gibi, biz biriz beraberiz. Dün de ziyaretime geldiler sayın başkan, geçmiş dönemde il başkanlığımızı yapmış bir arkadaşımızdır. Bunlarla ilgili hiçbir sorunumuzun olmadığını şu anda da görebiliyorsunuz" dedi.

Bugüne kadar kimseyi ötekileştirmediklerini de anlatan Böcek, 25 yıllık siyasi hayatında hiç kimseyle, kurum kuruluşlarla kavga etmeden 19 ilçede en yüksek oyla seçilerek bugünlere geldiğini söyledi. Başkan Adayı Böcek sözlerini şöyle sürdürdü: "Antalya sevdamızı bütün sevgili hemşehrilerim görecek ayrıca bu yerel seçim ittifak olarak gibi görülüyor ama aslında yerel değil genel bir seçim. Biliyorsunuz son günlerde hatta seçim bildirgemize bile koyduğumuz tanzim satış yerleri vardı. Şimdi hükümet olarak belediye başkanlarının yapacağı işlere doğru gidiyor. Üreticilerimizle ilgili sıkıntıları biliyoruz. Hallerle ilgili sadece seçim dönemine kadar durdurulduğunu da biliyoruz. Ama genel siyaset yapmayacağım, biz yerelde kalkınacağız" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 19 İlçenin başkan adayının özel fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Annesi yoğun bakımda olan İYi Parti Gündoğmuş Adayı Sultan Çetin toplantıya katılmazken, CHP'li Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in toplantının hemen ardından gerçekleştirilen fotoğraf çekiminde yer almaması dikkat çekti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Musa
    2 ay önce
    Neden CHP iyi parti adı geçiyor neden HDP aralarına katmıyorlar..gizliyorlar CHP sanıyor kazanacak Antalyada HDP işbirliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"