Bu seminer sınav stresini azaltıyor

Bu seminer sınav stresini azaltıyor

Konyaaltı Belediyesi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na hazırlanan öğrenciler için, Sınav Stresi ve Başa Çıkma Yolları konulu seminer düzenliyor.

17 Mayıs 2019 - 15:47

Konyaaltı Belediyesi, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı için öğrencileri bilgilendiriyor. 18 Mayıs Cumartesi günü saat 14.30’da Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek olan Sınav Stresi ve Başa Çıkma Yolları konulu seminere, Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Günseli Orhon konuşmacı olarak katılıyor.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Şüphesiz üniversite sınavına hazırlanmak, öğrenciler için oldukça zorlu geçen bir süreçtir. Öğrenciler, bu süreçte bir taraftan yoğun bir tempoyla ders çalışıp konuları bitirmeye çalışırken, diğer taraftan da “sınavı kazanamama ve çevresine karşı mahçup olma” kaygısıyla mücadele etmek zorunda kalmaktadırlar. Bizler de düzenleyecek olduğumuz seminer ile öğrencilerin bu stresini en aza indirmeyi amaçladık. Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyaya Haykıralım 813 Yıldır Akdeniz Evimiz
Dünyaya Haykıralım 813 Yıldır Akdeniz Evimiz
Zeytinköy’de büyük dönüşüm
Zeytinköy’de büyük dönüşüm