Bu Yaz Camideyim Projesi’nin Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Bu Yaz Camideyim Projesi'nin Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Genç MÜSİAD Antalya’nın organizasyonluğunda, MÜSİAD Antalya’nın sponsorluğunda hayata geçirilen Bu Yaz Camideyim Projesi Konyaaltı Hacı Mustafa Karabulut ile Kepez Mustafa Koç camisinde yaz kursuna katılanlara dağıtılan ödüllerle sona erdi. Kepez Belediyesi ile Antalya İl Müftülüğünün destekleriyle hayata geçirilen Bu Yaz Camideyim Projesi Kepez Mustafa Koç Cami’sinde gerçekleştirildi.

29 Ağustos 2022 - 13:57 - Güncelleme: 31 Ağustos 2022 - 17:37

 

Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi YALÇINKAYA, Genç MÜSİAD Antalya Başkanı Ebubekir YILDIZ, MÜSİAD Antalya Başkan Yardımcısı Süleyman BİLKAY’ın da katıldığı Bu Yaz Camideyim Ödül ve Kapanış Programı Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ödül ve Kapanış Töreninde açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Antalya Başkanı Ebubekir YILDIZ, her sene olduğu gibi bu sene de Bu Yaz Camideyim projesini gerçekleştirdikleri için kendilerini mutlu ve gururlu hissettiklerini ifade etti. Yaz kursu boyunca her hafta Kepez Mustafa Koç camisi ile Konyaaltı Mustafa Karabulut Camisini ziyaret ettiklerini belirten Yıldız “çişitli ikramlarla beraber her hafta camilerimizi ziyaret edip, sohbet ettiğimiz kardeşlerimize bugün ise sürpriz hediyeler dağıtmak üzere bir araya geldik. Camileri yalnızca ibadethane olarak görmüyoruz. Camiler aynı zamanda  kaynaşma, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmenin de en kutsal mekanıdır. Camilerin yer yüzünün en masum mekanı olduğunu vurgulayan Yıldız çocukların ise yer yüzünün en masum varlıkları olduğunu ve camilerin olmazsa olmazı nasıl cemaatse cemaatin de olmazsa olmazının çocuklar olduğunu vurguladı. Çocukların camilerde kılınan namazlarda saflarda yer almasının önemine vurgu yapan Yıldız çocukların yaz kurslarına katılmasının, kurslarda edindiği bilgileri hayatlarına uyarlamasının önemine vurgu yapan Yıldız kursa katılan herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan MÜSİAD Antalya Başkan Yardımcısı Süleyman BİLKAY gelecekleri için çocukların çok önemli bir yere sahip olduğunu, camileri çocukların mekanı olması gerektiğini, projeden dolayı Genç MÜSİAD Antalya’yı tebrik ettiğini ve Genç MÜSİAD’a olan desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Programın son konuşmacısı ise Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi YALÇINKAYA’ydı. Cami çocuk ilişkisine değinen Yalçınkaya; sabah namazları dahil olmak üzere 5 vakit namazlar için camilere gittiğinde camilerde çocukların saflarda olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.  Kurslara olan talebin Antalya’daki camilerde bir hayli fazla olduğunu değinen Yalçınkaya, Bu Yaz Camideyim Projesi gibi projelerin çocukların camiye olan bağlılıklarını arttırması açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Projeye katkılarından dolayı Genç MÜSİAD Antalya Başkanı Ebubekir YILDIZ’a ve ekibine özellikle teşekkür eden Yalçınkaya MÜSİAD Antalya Şubesine, Kepez Belediyesine de projeye olan desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Projenin paydaşı olmasından dolayı İl müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya’ya  Genç MÜSİAD Antalya Başkanı Ebubekir Yıldız tarafından plaket takdim edildi. Konuşmaların ardından Kepez Mustafa Koç Camisi ve Konyaaltı Mustafa Karabulut Camisinde görevli Kuran Kursu hocalarına da plaketler takdim edildi.  Plaket takdimlerinden sonra ise Konyaaltı ve Kepez ilçelerinde dereceye giren 12 kişiye tablet kursa katılan toplam 300 kişiye ise satranç takımı dağıtıldı. Program toplu dua ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANGA'DAN EMRAH ŞARKISI GELİYOR
MANGA'DAN EMRAH ŞARKISI GELİYOR
BAŞKAN GÜNGÖR, “ÖNCE İNSAN, ÖNCE ÜYE”
BAŞKAN GÜNGÖR, “ÖNCE İNSAN, ÖNCE ÜYE”