Bucaklılardan kan bağışına destek

Bucaklılardan kan bağışına destek

Antalya merkezli Bucak Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları Başkanlığının geleneksel hale getirdiği kan bağışı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi.

20 Mayıs 2020 - 11:48

Her yıl gerçekleştirilecek

Bucak Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları Başkanlığı, Türk Kızılayı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var" projesi kapsamında, geçtiğimiz yıl 19 Mayıs tarihinde olduğu gibi bu yıl da aynı tarihte kampanyaya destek verdi. Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Ramazan Sümer, bu yıl ikincisini düzenledikleri kan bağışı kampanyasına destek vermeye her yıl devam edeceklerini söyledi.

Kampanyaya ilgi yoğundu

Sümer, “Malumunuz Ramazan ayı ve Covit 19 Salgınından dolayı kan ihtiyacının daha da önemli olduğu bugünlerde Kızılayımıza  destek olmak için bu yıl da kan  bağışında bulunduk. Dernek başkanımız Enver Yiğit ve üyelerimizin yanısıra çok sayıda vatandaşımızın kampanyamıza katılımı bizleri umutlandırdı ve sevindirdi . Yakınımıza ihtiyaç olmasını beklemeden bu tür kampanyalara destek vermek hem kendi sağlığımıza hem de kan verdiğimiz kişilere faydalıdır. Kan veremeyen üyelerimizi ve vatandaşlarımızı gelecek yıl kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. ‘Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var’ diyerek kampanyamıza destek veren tüm bağışçılarımıza teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaş ve çevresini Mavi Kaş Turizm ile keşfedin!
Kaş ve çevresini Mavi Kaş Turizm ile keşfedin!
Tolgahan Demir: “halk esnafına sahip çıkmazsa kapanan salonların sayısı çok fazla olacak”!
Tolgahan Demir: “halk esnafına sahip çıkmazsa kapanan...