Büyükşehir’den piyano tuşlu yaya geçidi

Büyükşehir'den piyano tuşlu yaya geçidi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, küçük dokunuşlarla kent estetiğine güzellik katıyor. Güllük Caddesi’ne yapılan piyano tuşlu yaya geçitleri beğeni topluyor.

24 Şubat 2020 - 14:33

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent estetiğini arttıran yaratıcı tasarımlarla kenti güzelleştiriyor. Bu kapsamda yaya geçitlerine müzikal dokunuşlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi asfalt yenileme çalışması yaptığı Anafartalar (Güllük) Caddesi üzerindeki yaya geçitlerini estetik bir hale getirdi. Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Güllük Caddesi ile TRT Caddesi kesişimindeki yaya geçitlerini alışılmışın dışına çıkarak piyano tuşları şeklinde tasarladı.

BÜYÜKŞEHİRDEN MÜZİKAL DOKUNUŞ

Özel kalıplar hazırlanarak yapılan işlemin ardından piyano tuşları ortaya çıktı. Görsel ve estetik olarak beğeni toplayan yaya geçidi ilgi çekiyor. Vatandaşların neşeli ve eğlenceli olarak değerlendirdiği müzikal dokunuşlu tasarım yaya geçidininin kullanmasını da teşvik ediyor. Yetkililer, kent estetiğini geliştiren yaratıcı tasarımlarla Antalya cadde ve sokaklarının sanatın ve müziğin en güzel figürleriyle süslenmeye devam edeceğini belirtti.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR
ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR
Yeni kısıtlamalar neler ? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor.
Yeni kısıtlamalar neler ? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor.