Camide kitap okudular

Camide kitap okudular

''1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası'' münasebetiyle Müftülüğümüzce hafta boyunca çeşitli etkinlikler yapılmakta. Resmi kurum ziyaretleri, okul-hastane ziyaretleri ve Muratpaşa Cami avlusunda 150 öğrenci ile kitap okuma etkinliği yapıldı.

06 Ekim 2019 - 15:44

Mevlana İHL, H.Dudu Mehmet Gebizli İHL, Enerji Koleji ve Ümran Yatılı Kız Kur'an Kursu öğrencilerinin katıldığı etkinlik Muratpaşa Cami İmam Hatibi Fatih Aksakal'ın okumuş olduğu Kur'an tilaveti ile başladı. Kur'an Kursu Öğreticisi Hatice Karakayalı açış konuşması yaptı. Sonrasında öğrencilere hitabeden İlçe Müftümüz Kuddusi Uysal, şunları söyledi;

Sevgili öğrenciler, Camiler ve Din Görevlileri Haftasında düzenlediğimiz etkinliğe hoş geldiniz. Bugün Muratpaşa Camimiz sizlerle daha bir güzel.  Bedenlerimiz için kalp neyi ifade ediyor ise, hayatımız için camiler de aynı şeyi ifade etmektedir.  Bugün sizlerle, Diyanet İşleri Başkanlığımız yayınlarından; İslamı seçmiş olan kişilerin neden ve nasıl şectiklerini anlatan 'İhtida Öyküleri' isimli kitabı okuyacağız. 

''Okumak şarj olmaktır, okumak dolmaktır' 

Telefonlarımızı şarj etmeden kullanabiliyor muyuz? Onun için okumak dolmaktır, yeni ufuklara yelken açmaktır. Ord. Prof. Ali Fuat Başgil, hayatı boyunca sadece iki gün kitap okuyamadığını, bu günlerin evlendiği ve babasının ölmüş olduğu günler olduğu söylemiştir.  Bir ülkenin en büyük zenginliği gençleridir. Sizlerden çok okumanızı ve iyi bir insan olmanızı istiyoruz.  Dünyanın önde gelen tarihçilerinden İslam Bilim Araştırmacısı Prof Dr. Fuat Sezgin’e hocası günde kaç saat okuduğunu soruyor. 12 saat diye cevap alınca hocası Fuat Sezgine 'Boşuna uğraşma olmaz' diyor. Sonra 15-16 saat kitap okuyan Sezgin, asistanlığa kabul ediliyor.  Değerli öğrenciler, Allah'ın ilk emri Oku! Sizlerden de çok okumanızı bekliyoruz. Katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, programı organize eden personelime şükranlarımı sunuyorum' dedi.

Açık alanda iki saat okuma süresinin ardından, cami içerisinde devam eden etkinlikte, okudukları kitap üzerine öğrencilerle söyleşi yapıldı.  Program sonunda Antalya Müsiad tarafından öğrencilere çeşitli ikramlar sunuldu.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet karakayalı
    2 yıl önce
    Çok güzel bir etkinlik Muratpaşa müftülüğü ve çalışanlarını tebrik ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANGA'DAN EMRAH ŞARKISI GELİYOR
MANGA'DAN EMRAH ŞARKISI GELİYOR
BAŞKAN GÜNGÖR, “ÖNCE İNSAN, ÖNCE ÜYE”
BAŞKAN GÜNGÖR, “ÖNCE İNSAN, ÖNCE ÜYE”