Çanakkaleliler Derneğinden Çanakkale Çıkartması

Çanakkaleliler Derneğinden Çanakkale Çıkartması

Antalya Çanakkaleliler Derneği kültür buluşmalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor… Derneğin bu seneki rotası adını taşıdığı Çanakkale oldu…

10 Temmuz 2019 - 22:23

Antalya Çanakkaleliler Dernek Başkanı Levent Yılmaz’ın düzenlemiş olduğu kültür gezisine katılan dernek başkanlarıyla dernek üyeleri dünyayı yenenlerin yenildiği yer olan Çanakkale’yi doyasıya gezme fırsatı yakaladı… Çanakkale kültürünü Antalya’da yaşatmak amacıyla faaliyet gösterdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz; “Batının incisi, kurtuluş savaşımızın mimarı Çanakkale kültürümüzü doğudan batıya herkese tanıtmaya devam edeceğiz. Çanakkale’nin önemini unutturmayacağız” dedi.

Antalya Çanakkaleliler Derneği kültür gezilerinin bir yenisine Çanakkale gezisini ekledi.  Antalya Çanakkaleliler Derneği'nin düzenlediği gezide, Antalya'da faaliyet gösteren dernek başkanları ve  Çanakkale'ye giden dernek üyeleri, Şehitleri Anıtı, Şahindere Şehitliği, Conkbayırı, Atatürk Zafer Anıtı,  Mehmetçik Parkı Yazıtları, Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Çanakkale Saat Kulesi, Çanakkale Deniz Müzesi, Aynalı Çarşı'yı ve Çimenlik Kalesi gibi bölgeleri görme fırsatı buldu. 

Antalya Çanakkaleliler Derneği Başkanı Levent Yılmaz,  gezi programıyla gençlerin milli bağlarının kuvvetlenmesi, ataların bu topraklar uğruna canları pahasına yaptıklarını yerinde göstermek, vatan, bayrak, aile ve devlet bilincinin pekiştirilmesinin sağlanmasının amaçlandığını belirtti.

 "Çanakkale'de 71 Kerküklü Şehidimiz Var"

 Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Kürşat Çavuşoğlu, Çanakkale gezisine kendilerini dahil eden Antalya Çanakkaleliler Derneği Başkanı Levent Yılmaz'a teşekkür etti,  Çavuşoğlu, "Seferberlik ilan edildiğinde Kerkük'ten, Musul'dan, Erbil'den 18 ile 45 yaşları arasında yüzlerce gönüllü isimlerini yazdırdılar. Irak Türkleri I. Dünya Savaşı'nda ve sonra da Türkiye Cumhuriyeti için Kurtuluş Savaşı'nın birçok cephesinde savaştı. Bu askerlerden 147’si şehit oldu. Şehitlerimizin de 71’i Çanakkale’de yatıyor. Bu fedakar ve kahraman atalarımız bu toprakların tam özgürlüğü ve bağımsızlığı için imkansızlıklar içinde mücadele etti. Atalarımızın mezarları buradadır." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkmaz:
Korkmaz: "Hata yaptık, sorumlusu benim"
Şoförlere öfke kontrolü semineri
Şoförlere öfke kontrolü semineri