ÇGD saldırıyı kınadı

ÇGD saldırıyı kınadı

Çağdaş Gazeteciler Derneği(ÇGD) Akdeniz Şubesi muhalif yazıları ile bilinen gazeteci İdris Özyol'a dün akşam saatlerinde çalıştığı Akdeniz'de Yeniyüzyıl Gazetesi'nin önünde yapılan saldırıyı kınadı.

16 Mayıs 2019 - 16:30 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 20:31

Basın açıklamasına CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı. Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı Engin Korkmaz tarafından gazete binası önünde yapılan açıklamada, "Taş devri zihniyetini taşıyan saldırganların derhal yakalanması talebiyle İdris Özyol’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Özyol ve diğer gazetecilere tehditler savuran MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili hakkında savcıları göreve davet ediyoruz. Gazetecileri hedef gösteren, saldırganları kışkırtan kim varsa hesap vermelidir. ÇGD olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz" ifadeleri ile Özyol'a destek verdi.

MHP MURATPAŞA İLÇE BAŞKANI TALU BİLGİLİ İMASI

Muratpaşa Belediyesi Meclisinin mayıs ayı toplantısı sırasında CHP grubunun, idam edilen devrimciler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın posterini asması üzerine yaşanan tartışmanın kentteki tüm gazetecilerin gündemi olduğu anımsatılan ÇGD Akdeniz Şubesi'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin, gerek Mecliste gerekse de sonrasında yaptığı tehditler, birçok gazetede haberleştirildi. Konuyu köşe yazıları ve sosyal medya paylaşımlarına taşıyan gazeteci İdris Özyol da Bilgili’nin tehditlerinden nasibini almıştı. Bugün ise tehditler adresini buldu!

SAVCILARA ÇAĞRI YAPTILAR

"Taş devri zihniyetini taşıyan saldırganların derhal yakalanması talebiyle İdris Özyol’a yapılan saldırıyı kınıyoruz" denilen ÇGD açıklamasında Özyol ve diğer gazetecilere tehditler savuran MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili hakkında savcıların harekete geçmesi gerektiği belirtildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekici'de bayrak 3. kuşağa teslim edildi
Ekici'de bayrak 3. kuşağa teslim edildi
En fazla mavi bayrak Büyükşehir'de
En fazla mavi bayrak Büyükşehir'de