CHP İlçe Başkanı Şahin’den kınama

CHP İlçe Başkanı Şahin'den kınama

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İmam Hatip Lisesi'nin bahçesindeki bir binanın çatısına konulan Atatürk büstü ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

15 Haziran 2019 - 14:48

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Kızılarık Mahallesi Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesinde yer alan Atatürk büstünün bulunduğu yerden alınarak okulun bahçesindeki metruk bir binanın damına konulması hususunda açıklamada bulundu. Şahin, "Gece saatlerinde yapılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında ise “Atatürk büstünün bulunduğu deponun camı kırılarak dama taşındığı ve fotoğrafları çekilip servis edildiği” iddiasında bulunulmuştur. “Provokatif bir eyleme dönüştürmek amacıyla” tarafımızca kurgulandığı ima edilen açıklama bir Devlet kurumuna yakışmayacak basitliktedir" diye konuştu.

Milli Eğitim'in açıklamasını gülünç bulan Başkan Şahin, kurumun konu ile ilgili soruşturma başlattığını duyurması yerine üzücü bir tavır takındığını öne sürdü. Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bu gülünç açıklamayı yapabilme aymazlığındaki kişilerin okulların yol geçen hanına döndüğünü kabullenme basiretsizliği yerine, en azından şeklen de olsa “üzüldük, soruşturma başlattık” gibi bir açıklama yapmaları daha yerinde olurdu. Yapılan “açıklama” değil “açıklayamama” halidir ve tek kelimeyle liyakatsiz kadroların “gülünç” durumudur"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muhtarın tel örgü sorunu çözüldü
Muhtarın tel örgü sorunu çözüldü
Kepez’de Sahaf Festivali
Kepez’de Sahaf Festivali